Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tapasztalat modellezőagyaggal?...

Tapasztalat modellezőagyaggal? (Vagy gyúrmával)

Figyelt kérdés
Modellezőgyúrmát vagy agyagot keresek, ami otthon sütőben biztonságosan süthető, vagy akár levegőn kiszárad. Milyen márkával vannak jó tapasztalatok? Melyik éri meg legjobban? Azért nem vennék instant valami méreg drága profi cuccot, de jó lenne, ha otthon is tudnék ilyesmivel foglalkozni. Szobrokat szeretnék készíteni, majd kifesteni őket.

2021. máj. 11. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen méretű és részletességű szobrokat szeretnél csinálni? Mennyire fontos, hogy az anyag strapabíró legyen száradás/sütés után?
2021. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerintem max 20-30cm magas modelleket csinálnék. Jó lenne, ha minél részletesebben ki tudnám dolgozni. Mivel főleg látványra mennének, így max polcon álldogálnának, csak a festést kell kibírniuk, utána csak állnának. Tehát nem kell hogy strapabíró legyen, időtálló viszont annál inkább. Lentebbi linkhez hasonló részletességgel szerenék dolgozni, ha ez elég pontos.


[link]

2021. máj. 11. 09:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ipari plasztilin nem arra való, hogy sokáig őrizgesd - elkészíted belőle a modellt és aztán pár hónapig lehet még használni. Sütni pedig pláne tilos, arra a hobbi porcelángyurma való.
2021. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem tudom hogy lehetett félre érteni. Pont azért akarom kisütni, vagy kiszárítani, hogy kifesthessem és utána mint dísztárgy legyen használva. Nem a még formázható gyúrmát/agyagot akarom őrizgetni. Viszont nincs agyagégető kemencé, ezért valami olyan kell, aminek az itthoni sütő is elég, vagy szimplán a levegő.
2021. máj. 11. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél és amivel a modellezők dolgoznak az 100% plasztilin, sem sütni, sem festeni nem tudod (pont azért árulják több színben), ez az anyag elpusztul a száradás során, utána kuka. Szobrászok és művészek nem a készterméket gyártják belőle, hanem csak egy tervet.
2021. máj. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt csak azért linkeltem, mert kb ilyen részletesen szeretném kidolgozni. Egy ázsiai youtubertől szoktam videót nézni (meg sok mástól de főleg tőle) aki egyfajta gyúrmával dolgozik, ami nagyon jól formálható, utána szilárd lesz, elvileg ő süti. Ki is szokta színezni a modelleket. Tehát amit modellez, az a kész mű, nem csak minta. Sok diorama késztő is valamilyen gyúrmát használ, amit kisütnek/szárítanak, anyagtól függ. Na most ők elég profi cuccokat használnak szerintem, meg sem mertem nézni mit használhatnak, biztos drága és valszeg nem kapható itt ahol élek. Ez a nagy dilemmám.
2021. máj. 11. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél agyagot, az a legolcsóbb. Kezdésnek tökéletes és levegőn szárad :)
2021. máj. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az agyag szétreped ha levegőn szárítod. Sokszor még sütés során is eltörik. Ezt tapasztalatból tudom. Legalábbis amit eddig használtam az ilyen volt.
2021. máj. 11. 13:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Benne van a kockázat, de át kell jól gyúrni, nedvesen tartani és kivájni a belsejét. Nekünk gyerekekkel nem sokszor szokott szétrepedni. Meg hát az évezredek során elég sok agyagszobor készült, ami nem repedt szét.

Vagy kísérletezhetsz még papírmaséval, gipsszel, ezekből is elég profi dolgokat lehet kihozni sok gyakorlással, biztos találsz rá példákat a neten. Hogy mit használ a youtubered, azt meg gondolatolvasással biztos nem fogod tudni :)

Vagy vegyél drága gyurmát (rövid u-val), de kérdezd meg előtte, melyiket ajánlják pont erre, biztos segítenek.

[link]

[link]

Vagy youtube-on találsz még házi gyurma recepteket, keresgélj.

2021. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a részletesség a fontos meg a szép felület, akkor én a super sculpeyt ajánlanám. Nem olcsó, de a szobrok nagy részét úgyis a váz tölti ki, ezért nem fogy belőle olyan sok ha nem óriási dogokat akarsz csinálni. Nagyon jól lehet vele dolgozni, otthoni sütőben ki lehet sütni és utána festhetsz rá. Ha még csak kísérleteznél és ez elsőre túl nagy beruházás, akkor jovi levegőn száradó gyurmát ajánlanék, azt is építheted vázra és a nagy tömegekhez jó. Ha mindig betekered nedves ruhával és húzol rá zacskót, akkor sokáig dolgozhatsz rajta, pont mint az agyaggal. Nehezebb vele igazán szép felületet készíteni és a nagyon kis részleteket is nehéz vagy lehetetlen vele készíteni. Viszont festeni lehet. Mondjuk ha nonfiguratívabb dolgokat szeretnél csinálni, akkor jó lehet, ha emberalakot, akkor neccesebb, de én csináltam már belőle azt is, csak sokkal nagyobb szívás, mint a sculpey és a végeredmény sem lesz olyan szép.
2021. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!