Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen sarokcsiszolót vegyek?

Milyen sarokcsiszolót vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni valami használható sarokcsiszolót, de olyan rengetegféle van, hogy nehéz dönteni. A legolcsóbb huszadannyiba kerül, mint a legdrágább, nem értem, mi az árdifferencia oka. Ahogy nézem, a teljesítmény az egyik fő drágító tényező, pl. a Bosch -nak a 750W -osa sokszor olcsóbb az 1400W -osnál. De ugyanakkor gagyibb márkákból van 1000W -os nagyon olcsón. Azok miben rosszabbak? Az akkumulátorosok nyilván sokkal drágábbak, már csak az akku miatt is. Azok mekkora teljesítményűnek felelnek meg a kábelesből?


Nekem "pofára" a Bosch PWS 1000 és a Bosch GWS 1000 tetszik, de nem tudom, a kettő között mi a lényeges eltérés a dizájnjukon kívül. Elsősorban vasanyagok vágására, csiszolására kéne, de persze más munkák is bejátszhatnak.


Van valakinek tapasztalata vagy ismerete erről?



2021. máj. 21. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon olcsó, kínai márkákat kerüld el, nem sokàig bírják.

Makita, Hikoki (Hitachi), Metabo.

Ezekre ha rá van irva, hogy 1000Watt, tudják is.

Kínainál nem lehet biztosra tudni, könnyen lehet a felét tudja csak.

Egy profi gépnek jó a porvédelme, egy olcsónak nincs is.

2021. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok.

Ha tényleg kisebb munkákra kell, legyen egy min. 720W-os, de nyugodtan lehet a 850W-os teljesítmenyű is, korongba meg inkább a 125mm-es, sokkal jobb a vágáskor.

2021. máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem évekig egy Hyundai volt talán nem is volt 1000wattos se, viszont több garnitúra szénkefét elkoptattam az évek folyamán mire tönkrement, de akkor is az én hibámból. Szerkezete szerintem belül Bosch, megvétel után csak annyit tettem vele, hogy jól megtömtem az áttételét metabondos zsírral, és utána jelentősen kevésbé melegedett. Most egy kis Makita van, 720 wattos, kis könnyű, egy kézzel is jól megfogható.
2021. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy 700W körüli elég lesz pl. vaslemezek, zártszelvények, szögvasak vágására?
2021. máj. 21. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég igen, a 700W körüli is darabolásra.
2021. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

"Egy 700W körüli elég lesz pl. vaslemezek, zártszelvények, szögvasak vágására?"

Simán!

2021. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis makita van (ga5030). Szuper, egy kézzel is jól használható gép, egyénként a legtöbbet ezt használom. Van mellette egy tescos reikel is. Azt valami 4000Ft-ért vettem akciósan. Igazából beton vágással (illetve az ezzel járó rengeteg porral) nem akartam kínozni a makitát. Úgy voltam vele, ha azt a két napot kibírja, már nyertem. Kibírta amit kellett, szétszedtem, kitakarítottam, és azóta másodlagos sarokcsiszolónak használom, legalább nem kell olyan gyakran cserélni a korongot

A tescos 900W körüli, a makita 720W-os. Igazából a tescos nehezebb, kényelmetlenebb a fogása, és egyáltalán nem érződik erősebbnek. Viszont ennyi pénzért nem lehet rá panasz. De azért nem véletlen, hogy a makitát használom a legtöbbet.

2021. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, annyian írjátok, milyen jó a Makita, hogy szerintem amellett kötök ki. Eredetileg valamelyik Bosch lett volna a kiválasztott, de hiszek nektek. Tudom, valami filléres is elég lehet arra, amire nekem kell, de én valamiért sosem szerettem a tárgyakat kidobálni, inkább veszek egyet örök életre drágábban, mint hogy évente cserélni kelljen újra.
2021. máj. 21. 20:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ezt vettem:

[link]


Ezt bátran ajánlom. Az Aktívba személyesen is bemehetsz,megnézheted,kézbe foghatod,adnak áramot,meghallgathatod a hangját.(legalább is itt Szegeden)

2021. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!