Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Izzó foglalatba hova kötjük a...

Izzó foglalatba hova kötjük a földet?

Figyelt kérdés

Van egy régi kerámia - lengő - foglalatom, 2 részes, gumikarikával elválasztva (1 csavar fogja össze őket), plusz a tövében, ahol belemegy a vezeték, egy hatlapfejű alumíniumnak tűnő anya, kézzel csak ez érinthető könnyen a fém elemek közül, bent 2 egymásra tett körlapban végződik, de kívülről a hatlapos rész szabadon tapizható. Mivel egy könyvben olvastam, hogy biztonságosabb úgy kötni, hogy a közepe belül a fázis, az oldalkivezetés meg a nulla, szétszedtem, hogy megnézzem. Ezekkel nem nem volt gond, viszont meglepiként találtam benne egy védőföldet (a villásdugó öntött, fix kivitelű, védőérintkezőkkel), viszont ez nem volt sehova kötve, középen lógott a levegőben. Jobb ötletem nem lévén, beszorítottam a 2 aljlemez közé, ami a foglalat legbelsejében van, összeköttetésben a vezetékbemenet hatlapfejű anyájával. Vajon jól csináltam?

Átlagember vagyok, nem villanyszerelő, de elvileg ez így a szakszerű/biztonságos, ugye?



2021. máj. 22. 23:47
 1/9 anonim válasza:
85%
Egy kép jobb lenne, nem kell rá a föld a kerámia foglalatra
2021. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A foglalatra nem szoktak földet kötni, azt amúgyse taperolod felkapcsolt állapotban (egyébként kitekert izzónál a foglalatban könnyen érinthető a fázis). A földet a fém lámpatestre kötik rá, ha olyan, egyébként meg lóg a levegőben, mivel attól még oda van vezetve arra az esetre, ha később olyan lámpát szerelsz fel amit földelni kell.
2021. máj. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehova. A lámpatest fém részére szokás, ha van fém része.
2021. máj. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az alumínium lámpa testhez volt hely neki, de nem sok értelme van. :D Amúgy a csillároknál lóg a semmibe.
2021. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válszokat. Igyekeztem kihangsúlyozni 2 fontos részletet, de nem sikerült:

1: lengőfoglalatról van szó, ergo felakaszom egy szögre, vagy a szék támlájára, és bele lehet csavarni egy izzót, nincs a plafonon. Bárki aki arra jár, megérintheti.

2: A foglalat porcelán része után hatlapfejű FÉM dió van, ami szintén bármikor érinthető.


Arra gyanakszom most, hogy ezt a típust már nem gyártják, így az eddigi válaszolók nem láthattak ilyet. Valaki idősebb, esetleg, aki ismeri, vagy konkrétan tudja, milyen foglalatról van szó? :)

2021. máj. 24. 15:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Az idők folyamán sokféle lámpafoglalat létezett, nem tudjuk, hogy a tiéd pontosan milyen, ha feltennél egy képet róla az segítene, de a leírásod szerint valami ilyesmik lehet:

[link]

Ezen nincs csatlakozási lehetőség a védővezető részére. A bevezető fém rész nem érintkezik sem a fázissal, sem a nullával, megérintése nem veszélyes. A biztonságát azzal növelheted, hogy a vezetékeket a fém bevezető résznél egy kis darabka hajlékony műanyag csőbe teszed. A bevezető fém részen rajta maradhat a védővezető, legalább nem lóg a levegőben.

2021. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6-os: így van, pont ilyenem van! A tetején a csavar a belsejében 2 fémlappal érintkezik, azon van a csoki, ahova a fázist meg a nullát lehet bekötni - de mivel nekem a vezetékben kön védővezető is, azt a biztonság kedvéért befogtam a 2 fémlap közé amit ez a csavar tart össze. De ez nem veszélyes, ugye? Sőt, elvileg így biztonságosabb?
2021. máj. 27. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:

7#

Jól látod, nem veszélyes, és így még valamivel biztonságosabb is.

2021. máj. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem vagyok szakember, ezért így hogy megerősítesz a gyanúmban, nyugodtabban alszom.
2021. máj. 28. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!