Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ruha javallott ívhegesz...

Milyen ruha javallott ívhegesztéshez?

Figyelt kérdés
Még nem hegesztettem, most vettem egy 120A -es mini hegesztő invertert, de még ki se próbáltam. Az érdekelne, szükséges-e ehhez valami komolyabb hegesztő kabát, vagy lehet sima utcai ruhában is használni (persze hegesztőpajzzsal és bőrkesztyűvel).

2021. jún. 2. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Én melós farmerban szoktam. Szerintem fontos, hogy a lábnál is zárt legyen, mert eléggé kínos, ha a szikra a bokád mellett a cipőbe esik.
2021. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szikra meglyuggatja a ruhát. Mindenhol fedjen a ruha, mert az ív úv sugárzásától leéghet a bőr hosszabb távon, .int ha napoznál.
2021. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha... Mondta is egy ismerősöm, hogy ő hegesztett, és totál piros lett a bőre, akkor eszerint az UV hatásától. Nem tudtam, hogy ilyen erős az ív UV sugárzása. Lehet kapni hegesztő ruhát, ami bőrből van, lehet, hogy érdemes áldozni rá pénzt.
2021. jún. 2. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó farmer megteszi + hosszú ujjú felső + munkáskesztyű + zárt cipő.

Ha magasan hegesztesz akkor sapka is, mert nem vicces ha szikrát kap a hajad.

2021. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ruhát hordj, ami mindenütt fed, és nap felé tartva nemigen látszik át! Sima égésbiztos hegesztőruha (ami kiég, de nem gyullad) meg egy jó kötény + hosszú hegesztőkesztyű teljesen jó, ha nem kell szűk helyen fej fölött hegeszteni, meg ugye bőven nem 300A 12óra heti 6 nap... Persze ha tele vagy pénzzel, és bírod a kánikulát, akkor mehet a tűzoltóruha... Szerintem egyszerűbb eliminálni a bénázás lehetőségét, mint a bulldózer megközelítés, hogy adjatok egy szkafandert, abból nem lehet nagy baj... Igaz ugyan, csak a valóságban meg odamész és megcsinálod.
2021. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Pamut vagy lenvászonból készült zárt ruházat és lehetőleg sötét színű. A műszálas könnyen gyullad és ráolvad a bőrödre, a világos színűről visszaverődhet a fény (pl fehér póló) a pajzsba és begyulladhat a szemed tőle. Mint írták, a farmer jó.

A cipő lehetőleg magasszárú és eredeti bőrből, mert a műbőrön és társain villámgyorsan átmegy a szikra azt lehet ugrálni :)

Kesztyűből hosszúszárú bélelt hegesztőkesztyűt érdemes beszerezni, ez sokkal nagyobb hőhatást kibír, ha véletlenül rámarkolsz a forró anyagra. A jó hegesztőkesztyűn a varratok zártak, hogy a szikrák ne égessék el a cérnát.

Hegesztőruhát hobbi szinten kicsit túlzásnak tartom, de egy hegesztőkötény jól jöhet.

2021. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!