Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van aki már vett piacon...

Van aki már vett piacon szerszámot?

Figyelt kérdés
Lehet ott kapni elfogadható minőséget? Mik a tapasztalatok? Ruhát már vettem sokszor ott azok teljesen jók.

2021. jún. 12. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Vettem párszor, nincs velük baj, barkácscélra, amire nekem kell megteszik. Annyit hozzátennék, hogy csak kéziszerszámot, gépet nem.
2021. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is kézi szerszámot vennék, de akkor oké. Köszönöm válaszod.
2021. jún. 12. 11:52
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Én is vettem már párszor, legutoljára egy kis gépsatut pár ezerért. Otthonra, a kínai asztali "oszlopos" fúróra tökéletes, barkács célokra. Kézi szerszámokat (csavarhúzó, csavarkulcs, kalapács, fogó) is vettem már, nem volt vele baj. Amit viszont soha nem vennék, az a fúrószár/fúrófej/fúróhegy/csigafúró ki hogy nevezi. Ott nagyon fontos a jó anyagminőség, egy villáskulcsnál annyira nem jön ki az olcsóbb anyag de a fúrónál igen.
2021. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi rozsdás ruszki meg lengyel villáskulcsok,szerszámok jó anyagból vannak,és nem okoznak csalódást.. Ellenben a mai tömegcikkes olcsó kínai(?) fosok barkácsáruk, igen gyenge minőségűek! Ahogy a 3 -as írta a fúróknál ez hatványozottan érvényes.
2021. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk sok esetben hobbi felhasználásnál nem számít a minőség ésszerű keretek között. Csavarhúzónál még csak-csak problémás, mert ott könnyen lenyalódik/lepattan egy darab a fejből, de pl krova fejeknél soha semmilyen gondom nem volt a kínaival, pedig autót is szerelek vele hobbi szinten nem csak egy ikeás bútort raktam össze. Évek óta használom a krovafej készletet, de közben ugyanehhez 3 kínai racsnis hajtószárat nulláztam le mire vettem egy minőségit. Szóval sokat számít hogy konkrétan milyen szerszámról van szó.


Egyébként az olcsó bóvli szerszámok amit kínainak nevezünk sokszor európai gyártmányok, ami nagyobb méretű öntvény (satuk, asztali fúrógépek talpa-asztala, gyorsszorítók stb) azok szinte kivétel nélkül európában (általában lengyelországgban) készülnek, de a régi lengyel szerszámokhoz közük nincs minőségben.

2021. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Néha ki lehet fogni jót, de nagy része (90%) hitvány. Pénzkidobás.
2021. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Felénk(Szeged környéki vásárok) jár pár orosz?ukrán?

Azoknál érdemes fúrószárakat,marófejet,gyémánt lapkákat,kulcsokat venni.

Román cigónál vettem 17-s "krowafejet",-na az a kis Suzuki felni anyánál azonnal elrepedt.

2021. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de még régebben az 1990-es évek elején. Fúrókészletet, villáskulcskészletet, menetvágó-menetfúró készletet, mikrométert, forrasztópákákat, mindegyik szovjet volt. Egyikkel sem volt probléma. Már csak a forrasztópákák árára emlékszem, egy darab 200 Ft volt. Az egyiknek a fűtőbetétje már kiégett, de az rengeteget volt használva, a másik kettő még most is működik.
2021. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!