Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A FORTUM szerszámok jó minőség...

A FORTUM szerszámok jó minőségűek?

Figyelt kérdés

Már párszor találkoztam velük, de még nem használtam sosem. Most egy oldalcsípőt néztem ki: [link]

Megéri vajon az felárat mondjuk ehhez képest? [link]

YATO-s cuccaim vannak, használható kategória szerintem, de közel sem a legjobb. Ez pl. egy villáskulcsnál nem jön ki annyira, mert eltörni azért nem szoktak, máshogy meg nem igazán érződik hátrányuk, de azért egy csípőfogónál érezhető ha nem olyan jól vág, könnyen kimegy az éle. Ezért itt inkább kiadnék érte több pénzt, csak legyen jobb.

Más gyártó is szóba jöhet, ha valakinek tud jobbat ajánlani. Általános célra kell, vékonyabb vezetékek elvágására. Nagyon ritkán lehet hogy lenne vele vágva tömör rézdrót, maximum 2,5mm^2-ig, szóval nem ártana ha pár ilyen vágást is kibírna.



2021. jún. 13. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt venném:

[link]

Nem a legdrágább, de egy régi megbízható márka.

Fortum légkulcsom van, de az elég gagyi. Korántsem tudja azt amit állítottak róla.

A Yato meg valóban nagyon változó minőségű.

2021. jún. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor szerintem ez lesz. Gedore szigetelt csavarhúzom az van, az tényleg jó minőségű.
2021. jún. 14. 10:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Végül megvettem a linkelt Gedore-t. Nagyon tetszik, rohadt jól vág. Tömör 1,5-es drótot úgy viszi el, hogy alig kell erőt kifejteni közben. Csak a fogantyúja ennek is már az a gagyi gumis bevonású. Tipikusan olyan szerszámnak tűnik, amit 10 év után azért cserél le az ember, mert már nem szívesen fogja meg, mert ragadóssá válik az idő során a fogantyúja. Már most újkorában is érződik hogy kicsit ragad. De ez legyen a legkisebb baja, legfeljebb majd melegítek rá zsugorcsövet.
2021. júl. 11. 14:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Most nézem, már nem működik a link. Azóta már nem lehet kapni itt ezt a fogót.
2021. júl. 11. 14:14
 5/5 ricsi1975 ***** válasza:
Élettartam garanciásak... jó termékek. A boltba nemigen hoznak vissza problémásakat.
2023. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!