Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezzel a fűkaszával lehet...

Ezzel a fűkaszával lehet kezdeni vagy kuka?

Figyelt kérdés

Oleo Mac Sparta 250T


Jó kis kasza, de van egy súlyos tervezési hibája:


[link]


Ha elgondolkodnál mi ez, ez a motor része a műanyagok nélkül, a berántó szerkezet bele van építve konkrétan a motor tengelyébe...


Leszereltem mindent, levettem a kuplungot, kipufogót, gyújtástekercset, benzintankot, csak a karbi maradt rajta, azt nem kellett levenni...


Letekertem az összes csavart, de sajnos rögzítve van a dugattyúhoz a berántója...


Sajnos ma reggel elszakadt a berántó zsinór... mit lehet ezzel kezdeni? Nem lehet valahogy a főtengelyt széthúzni anélkül, hogy kivenném a dugattyút a hengerfejből?


Sajnos fixen van rögzítve a főtengely a dugattyúhoz, rajta a berántó szerkezettel...


[link]


[link]


[link]


[link]



2021. jún. 20. 13:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Össze rakva így néz ki:


[link]

2021. jún. 20. 13:07
 2/9 anonim ***** válasza:
képeken pont nem látszik, hogy hogy csatlakozik a berántó, de valószínű ha teljesen szétszeded újra lehet rakni valahogy a berántó zsinort. Az újabb daraboknál külön berántó van.
2021. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogyan szeded szét teljesen??
2021. jún. 20. 13:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kuplung agyat is le kellene tekerni, nem csak a röpsúlyokat, és akkor a berántót le tudod húzni.
2021. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"csak a karbi maradt rajta, azt nem kellett levenni..."


Le lehet venni azt is, két csavar tartja a légszűrőházon át.

2021. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz vele mit kezdeni, akkor utolsó lehetőségként add el a Vaterán. Én már adtam ott el leégett motorú ágdarálót-.
2021. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyere le jóisten... [link]
2021. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azóta megoldódott, sikerült levenni a kuplung agyat...


3 óra kínlódás után sikerült újra befűzni a megmaradt zsinórt...

2021. jún. 20. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
SPARTAAA! :)
2021. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!