Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 6 bar helyett 8 bar légkulcsba...

6 bar helyett 8 bar légkulcsban, lehetséges? Többi lent

Figyelt kérdés
Lenne egy légkulcsom, ami 6 baron üzemel, viszont van egy táskakompresszorom is, ami 8 baron üzemel, ha összedugom a kettőt, abból lehet bármi baj, ha a légkulcsot nem 6 baron hanem 8 baron üzemeltetem vagy az elenyésző? Esetleg a táskakompresszor nyomását lehet valahogyan módosítani?

2021. jún. 20. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A táskakompresszorodat kell fogja nevetni a légkulcsod.
2021. jún. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben nem kételkedem, erre én is számítani fogok, nem is fogja megforgatni? Természetesen úton van egy másik kompresszor, ami már tartályos, és az venni fogja az akadályokat. Viszont itt még az a kérdés, hogy 8 bar nyomáson lehet-e baja a légkulcsnak ami elméletileg maximum 6 bar nyomáson üzemel
2021. jún. 21. 00:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Min üzemel egy dolog. Mekkora max nyomásra gyártották? Az volna a lényeg. Tipusára keress rá, ha a szerszámon nincs rajta. De biztos, hogy 6Bar nál többet tud.
2021. jún. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz baja. Már évek óta használom 8 baron a 6.3 bar üzemi nyomású légkulcsaimat gond nélkül.
2021. jún. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A szerszámon elméletileg maximum 6 bar-t ír, ez egy olcsóbb légkulcs, nem is egy profi szintű, viszont szerintem is el kéne, hogy bírja, mikor a vele hasonló légkulcs pedig elbírja, honnan tudhatom esetleg azt, ha nem bírná? Mit produkál?
2021. jún. 21. 08:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Eltörik benne az ütőmű valamelyik alkatrésze.
2021. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor is eltörhet, ha csak tesztelem, azaz nem húzok meg csavart se ki se csavarok vele, csak szabadon forgatom a kompresszorral? Mivel akkor inkább veszek egy olyan kompresszort, amin tudom állítani a nyomást
2021. jún. 21. 10:07
 8/10 anonim ***** válasza:
A kompresszorod kb olyan légmennyiséget tudhat, hogy azzal nem törsz el semmit. Egy légkulcsnak rengeteg levegő kell, a nyomás csak egy dolog.
2021. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták a táskakompresszor meghajtani sem fogja tudni rendesen, nemhogy tönkretenni. Legalább egy 50 literes légtartály kellene hozzá, hogy valamennyit működjön. Egyébként üresben forgatva nem tud tönkremenni a nagyobb nyomástól, ahhoz terhelni kell az ütőművet.

Hidd el, hogy a 8 bar nyomást egy olcsó kategóriás légkulcs is bírni fogja.

2021. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2hengeres réi orosz teherautó (ZIL)kompresszorom van,egy 50 literes porral oltó tartályon.

13,5~~14 bar-ig tölt,akkor állítja le a nyomásszabályzó.

Egy parkside(Lidl-s) kulcsom van,a tapasztalat szerint szinte semmit sem csinál 6~7 bar alatt,igazán 8,-8,5~nél kezd élni a kulcs,az alatt a suzukiról sem szedi le a felni~anyát. Az opel merivához 10 körül kell.

2021. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!