Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 2 mm-es zartszelvenyt...

Egy 2 mm-es zartszelvenyt femfuroszarral kb hany mp-ig tart atfurni?

Figyelt kérdés
Mert most nem tudom hogy az en furoszaram-e a szar (tescos) de kb 15 masodpercig furom mire atviszi (forgasirany helyes) es eleg hangos is meg felmelegedik. Vagy talan elezni kell koszoruvel ezeket a furoszarakat?
2021. júl. 11. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

15 másodperc még nem olyan vészes, de ez attól is függ, hogy milyen erősen nyomod, és mennyire pörgeted, illetve hányas fúróval fúrsz.

Azt lehet látni ha kopott, mert olyankor alig van forgács, meg elég a fúró hegye. Ez mellett nem árt valamilyen kenőanyagtot is használni. Windola pl nagyon szuper erre, jobb mint a WD40

2021. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb fúrószár kellene.
2021. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hányas fúróval, az se mindegy.
2021. júl. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
6-os volt
2021. júl. 11. 22:37
 5/6 Fantom83 ***** válasza:
100%

Mindegyik előttem válaszolónak van igazsága.


Én azt mondom,örülj,h egyáltalán el tudtad végezni a munkát "Tesó-s" spirálfúróval.

Gyári élezésben nem bízok,Jutyubéról építettem egy spirálfúró élező gépet,kézzel nem dikicselek,átmérő 4-20mm között mindegyik fúrót átéleztem vele első használat előtt.


Kenőanyagnak bármi megteszi,valami híg,sima motor olaj is.(a WD-40 űberelhetetlen az igaz)


Ha jó áron,jó minőségű spirálfúró készletet akarsz, "traktoros" boltokban nézz körül,én ott láttam Metabo készletet igen jóárasítva.


Nem írták neked,de úgy tudod megállapítani,h egy spirálfúrónak,vagy bárminek (késnek,ollónak,vésőnek) kell-e élezés,h megnézed az élét,ha egy vékony csíkot látsz,semmi baj.

Ha széles szürke,matt színű csíkot látsz,akkor bizony élezésre szorul...


Fúrásnál sem kell vadul nyomni,de érzed,h nem haladsz,nem úgy dobálja a forgácsot, "t@aknyolja" az anyagot,melegszik ész nélkül,visít az anyagban,remeg,ott élezni kell.

2021. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontozol előtte, egy 6-os jó fúróval szépen, kíméletesen dolgozva az a 15s az nem is rossz. És persze kenni, ahogy írják is.
2021. júl. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!