Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A flexbe két új fémvágó...

A flexbe két új fémvágó korong közepe is kiszakadt, így tönkrement néhány másodperces vágás után, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 21:57
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Lehet hogy gagyi minosegu volt a korong
2021. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És lehet az is hogy a vágókorongot vágás közben elmozdítottad a vágási síkból,így benne a vasban oldal irányú terhelést kapott a korong. Precízen kell tartani.
2021. júl. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2: Én már jópár korongot törtem el így, és még sosem sikerült a közepét kiszakítani. Ha ferdén tartja, darabokra törik a korong, nem csak a közepe jön ki.
2021. júl. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
A fillérb@szás, az a gond.
2021. júl. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Selejtes a korong.Ha van még belőle, nyugodtan szórd a kukába.
2021. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindkét korong Bosch márkájú volt, sok gyakorlatom nincs flexkezelésben, az hogy fixen kell tartani most lett világos.Az első korong amit használtam vele vastag volt és semmi gond nem volt vele, csak ezekkel a vékony korongokkal, amiket nem lehet olyan szorosan befeszíteni.
2021. júl. 21. 22:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

" amiket nem lehet olyan szorosan befeszíteni"

Azt is írod, nincs sok gyakorlatod. A vékony korongot is tökéletesen be lehet feszíteni.

Esetleg az nem lehet, hogy a vékony korong befogásakor nem fordítottad meg a szorítótárcsát, és így csak a vezetőcsapon billegett?

2021. júl. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Oldalirányba elmozduló, "lazán" rögzített vágókorong életveszélyes! Azért van a kulcs, hogy rászorítsd a rögzítőcsavart. Ha a korong utána elforog a tengelyen, akkor oldalra is elmozdul, beszitálhat.
2021. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kúlccsal szorítottam rá, de ezeknél a vékony lemezeknél nem tudom tekerni szorosra, csak a vastagnál. Azt jó tudni, hogy balesetveszélyes, ha lötyög.
2021. júl. 22. 21:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, amit 7-es ír.

Vannak olyan vastag tárcsák, ahol fordítva kell feltenni a szorító tárcsát.


Vékonynál - de néha vastagoknál is - a szorítótárcsának a belső "válla" kifelé álljon.


És az is igaz, hogy a vastagnál nem olyan fontos, hogy egy síkban álljon vágás közben a korong. Vékonyak erre érzékenyek.

2021. júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!