Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész láncot hogyan kell...

Láncfűrész láncot hogyan kell élezni? (Egy kezdő)

Figyelt kérdés
2010. aug. 27. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Házilag bonyolult, bár kapható 8-10000-ért élező köszörű hozzá. Nálunk a szervízben 250 Ft.-ért 10 perc alatt megcsinálják -hivatalosan!
2010. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
nálunk a férjem élezi.Egyvékony henger alaku reszelővel.szemenként.nem nagy cucc- legalábbis kivülről nem tünik bonyolultnak.de tényleg lehet kapni élezőt hozzá, azt hiszem a Lidlben, vagy az Aldiban láttam.
2010. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egy 137-s "Husi"-m van.Vittem én szorgalmasan élezni/Szegeden 400 ft/.Egy majd' 3 ezres láncot 10 élezés elkoptatott.Azután a kezdőből spórolós haladó lettem.A lánc,amit vettem,a dobozán rajta a rajz,hogy milyen átmérőjű reszelő kell hozzá.Egy országos kirakodóvásárban vettem hozzá---400ft-ért.

Tanácsom: Ha van annyi műszaki érzéked,hogy el birsz indítani,és használni egy láncfűrészt,le--és felrakni egy láncot-->képes is vagy egy hozzávaló reszelővel + egy satuval megélezni.

Ha a környezetedben bárhol hallasz egy láncfűrészt működni,bátran memj oda,kérd meg a kezelőjét,elmondja pár perc alatt az alapokat,segít 1-2 jó tanáccsal.

2010. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Előző v.ok.

Vedd a kezedbe a láncot.Nézegesd!Ha van kis műszaki érzéked,rájössz,merre kell forognia,hogy is vágnak a fogak.Látnod kell az éleket,amelyek íves,homorú felületek./Nekem kezdőként furcsa volt,milyen ritkán vannak egy hagyományos fűrész fogaihoz képest/

Vegyél a kezedbe egy szívószálat,ílleszt be az éles fogba.Úgy hogy a fog belülről ferde íves élére körbe mindenhol párhuzamosan érjen hozzá a szívószál.

NO ! A reszelő is kb ilyen átmérőjű.

Az élezés:-A láncnak alól/belül/vannak kis vezetői,olyanok majdnem,mint egy háromszög,ezt befogod a satuba.Belehehyezed a reszelőt az él belső ívébe úgy hogy pont bele passzoljon.lazán előretolod/cak előre!!!/a reszelőt úgy,hogy tolás közben a csuklóddal fordítasz egy felet rajta/úgy,mintha ajtót zárnál be kulccsal/DE!csak fordítsd,ne billegtesd,párhuzamosan fusson a reszelő az éllel.lazán,ne erőltesd.minden fognál 3...5 tolás elég.

Nem tudom ennél jobban leírni,ugye menni fog!?

2010. aug. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.... gépész vagyok úgyhogy műszaki érzékem van... csak még elég fiatal és tapasztalatlan vagyok ebben a témábam (láncfűrész)
2010. aug. 28. 11:21
 6/16 A kérdező kommentje:
Nos, néztem ezt a láncfűrész reszelőt... 400 ft úgyhogy nem drága.. viszont van 6 méret.. és fogalmam nincs hogy melyik kellene nekem, a láncon miből tudom megállapítani hogy milyen reszelő kell hozzá?
2010. aug. 28. 11:23
 7/16 anonim ***** válasza:

Tudni kell hozzá a lánc méretét,ez alapján van megadva a reszelő mérete.

Menj be egy szakkereskedésbe,vagy szerszámboltba,vidd a fűrészed pontos tipusát(+ a láncvezető hosszát,vagy hogy hány fogas a láncod)ez alapján adnak tanácsot,vagy a láncok dobozán rajta van általában kis rajz v. kép a reszelő átmérőjéről.

2010. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha van kedved + időd,olvasgass,van itt néhány(ezer) érdekesség !

[link]

2010. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 andante ***** válasza:
26%

Nézegettem ezt a sok " okos " választ és eltöprengtem! Miért azok írnak postokat, akiknek gőzük sincs a dologról, az értelmesebbjei meg csak nézik a dolgot?!? :)

A Láncélező gép, valóban nem jó, ha (finoman szólva) nem értesz hozzá! Egy kezdő, mint ti mindnyájan, hol tudjátok a kezeteket és a reszelőt úgy és olyan gyakorlattal tartani, mint egy profi? Az a lánc előbb vagy utóbb olyan teknőt vág, hogy még!!!!

Nincs annak a gépnek baja, csak jó lenne ha a hülyék nem írnák le!!!! Tudni kell használni, ennyi a titka! Én 4 - 5 reszelés után, a láncaimat a gépbe teszem és szépen kiköszörülöm őket!!! Ha jól beállítod, az a lánc olyan, mint az új!!! Ha nem, elb@szod a láncodat és itt olyanok írtak akik elb@szták, de ez a kevés átlag, a java tudja használni!!!

Ez olyan mint a " faszénnel ha meghúzod a reszelőt, még 2 - 3 élezésre ismét jó, de csak 1X lehet ezt vele megcsinálni! Sokan ostobaságnak vélik, de az öregebb és tapasztaltabb rókák tudják, hogy ez igaz!

Géppel is szépen, jól, egyenletesen lehet láncot élezni, de könyörgöm: ne azok kommentezzenek már, akik tök lovak a dologhoz!!!!

Azok inkább kérdezzenek!!!

Én kézzel is meghúzom úgy a láncot és satu nélkül is (az erdőn sincs satu), hogy az gyönyörűen és egyenesen vág, de szoktam a gépet is használni!

Miért ne?

Én is emberből vagyok, hibázhatok, de ha a gépet jól beállítom, kiigazítja a hibáimat!

Gondoltatok már rá, ti okoskák, hogy az egyik oldalt jobban megtudjátok húzni, mint a másikat? Esetleg az egyik láncot jobban, a másikat kevésbé döntötten reszelitek!

Ááááá!

Minek tépem itt magamat???

2012. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezzük mi is! :-)
2012. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!