Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hőtőmotorból csináltatok már...

Hőtőmotorból csináltatok már tartályos kompresszort, jól sikerült, ?

Figyelt kérdés
Adnátok tanácsokat, hogyan jó és egyszerű megcsinálni?

#hűtő #Komporesszor
2021. aug. 6. 06:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, jól sikerült. Arra kell ügyelni, hogy a szívócsövön néha jóminőségű kenőolajat csepegtes(üzem közben)


1975 őszén lomtalanításkor jutottam hozzá egy 1950-ben gyártott eredeti svéd hűtőszekrény kompresszorához. A motor jó volt, csak unták a 25 éves gépet, újat hozattak.

Nos ez a komprsszor motorok, kerékpárok kerekeit fújta, egy idő múlva autók kerekeinek nyomásbeállításához is használtuk. Ma permetezőgépet fúj kellő nyomásra. 4 bart simán visz, ettől feljebb már igencsak lassan akaródzik felmenni..húsz évvel ezelőtt egy 20 literes tartályt szereltem rá, ez volt a puffer levegő állandó 3 baron.


Ha a dugattyú kenve van, örök életű.

2021. aug. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Kerékpár pumpa lett belőle
2021. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ni találtam videókat is!!🙃


Úgy csinálom mint ez a csepogyerek, csak 3 x átgondolom mit beszélt!!!🤣🤣🤣 !


[link]

2021. aug. 6. 11:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, csináltam. 16 éves voltam. Működött 1 hónapig, utána besült. Elvittem (nem tudtam mi a baja) egy hűtőgép szerelőhöz és akkor tudtam meg, hogy csak zárt rendszerben működnek ezek, a kompresszor olaj felveszi a levegő nedvesség tartalmát és megszűnik a kenőképessége.

Motorolaj nem jó bele.

2021. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tényleg, akkor gáz van bene meg olaj is vegyesen vagy hogy van mán ez?
2021. aug. 8. 06:58
 6/6 anonim ***** válasza:

A hűtőgép kompresszort zárt működésre tervezik, tehát az olaj nem érintkezik a levegővel. Így tud 10-20 évig gond nélkül működni ugyan azzal a olajjal. Na már most, ha ezt a kört te nyitottá teszet, tehát elkezdesz vele levegőt szívni, az történik, hogy a levegő nedvessége reakcióba lép a kompresszor olajjal és elsavasodik tőle. Korrodálja a belső részeket.

A másik gond pedig az, hogy hiába töltöd fel rendszeresen általános kompresszor olajjal, köpködi fogja elég elég rendesen, szóval csak nagyon igénytelen felhasználási módokra tudod alkalmazni, ott ahol nem számít a levegő tisztasága.

2021. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!