Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi karos pad felújítása....

Régi karos pad felújítása. Hogyan?

Figyelt kérdés

Örököltem egy karos padot, amit szeretnék felújítani. A teraszunk egyik ülőalkalmatossága lenne, ahol minden bútor fa. Az eredeti fényes festék (lazúr?) van még rajta. Egyelőre nincs még nálam, így nem tudom mivel lehet ezt lecsiszolni róla és mennyire, illetve milyen faanyag van alatta vajon. Van esetleg olyan akinek van tapasztalata régi bútorok felújításával?

Vékony lazúrral kenhető, vagy olyan fa anyagból van összerakva, aminek sosem lesz szép erezetes mintája? Egyáltalán lecsiszolható szépen?

Ilyesmi jellegű:

[link]



2021. aug. 31. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Lazúr akkor lenne jó, ha teljesen, a fáig lecsiszolnád a faestéket. Van egy pont ilyenem, én egyszerűen átcsiszoltam rezgőcsiszolóval aztán lekentem zománccal.
2021. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*festéket
2021. aug. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És lecsiszolható fáig? Van egyáltalán értelme, vagy tényleg nem lehet belőle szép fa mintázatú padot alkotni? :)
2021. aug. 31. 12:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Én visszacsiszolnám, majd natúr lakk vagy olajos kence.
2021. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Lecsiszolható a festék, persze, de a fene se gürizne vele.
2021. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Le lehet fáig csiszolni, hogy utána lazúrozhasd, de nagy munka lesz. Hőlégfúvóval lehet még leszedni a régi olaj vagy zománc festéket. Vagy kromofág nevű oldószerrel, de az irdatlan büdös és káros.
2021. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag egyszerűbb és kevesebb munka egy újat legyártani.

Takard el egy-két párnával oszt jó napot.

2021. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem lesz szép fa erezetes. Ha olyan, mint amilyen a nagymamámnak volt, akkor én kb 15 éve próbálkoztam vele. Ez az ágyneműtartós bútor nem feltétlen tömör fából készült. Amivel én próbálkoztam, az külsőre ugyanez volt, de nem erezetes tömör fából. Egyébként én hőlégfúvóval “leégetném” a festéket, utána majd látszik miből készült
2021. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!