Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szerszámokat érdemes...

Milyen szerszámokat érdemes beszerezni, ha elköltözöm otthonról?

Figyelt kérdés

Most fogok elköltözni, otthonról nem igazán tudok semmilyen szerszámot elvinni. Milyen szerszámokat érdemes beszerezni egy kezdő háztartásba?

Amiket eddig végiggondoltam, és szeretnék venni: csavarhúzó készlet, villáskulcs készlet, imbuszkulcs készlet, kalapács, csípőfogó, kombinált fogó,csavarozógép, fúrógép, fúrófejek (beton, fa, fém), dekopír fűrész.

Van esetleg valami jó szett, amit ajánlani tudtok? Illetve márkában is segítséget kérnék. Nyilván nem prémium-ipari minőségű gépeket szeretnék venni, de nem szeretném, hogy megpusztuljak mire egy karnist felrakok a panelban.


2021. szept. 1. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ezek vannak egy szerszamos ladaban ami mindig bent van a kocsimban:


[link]

[link]

[link]

2021. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tudsz semmilyen szerszámot elvinni, akkor írd össze, hogy mit látsz otthon, mennyire voltak használatban és szerezd be azokat.
2021. szept. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
Úgyis lesz még ami kelleni fog idővel. Vagy látsz a boltban olyat ami jól jöhet. Fog is, csak kérdés tudod-e tárolni vakahol. Mert pl panelban korlátozottak a lehetőségek, de oda nem is szükséges annyi.
2021. szept. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nhzzhnnhzzhn válasza:
Multiméter érdemes lehet, ha valamit mérni kell a konnektorban, hogy van e benne áram. Ezt fázisceruzával is helyettesíthető, de multiméter több mindenre jó. Pl zárlatot tudsz egy kábelben mérni. Ezenkívül fúrógép ütvefúró legyen, mert téglába csak azzal tudsz fúrni. Kézifűrészt is érdemes beszerezni fa, fém. Kis szögkészlet is hasznos lehet, ha egy bútor hátuljáról leszakad a faros lemez :D Csavarozógépbe vegyél minőségi edzett PZ 2 PZ 3 fejeket, mert azok mindig tönkremennek, ha szar minőségű. Fúró fejekből is edzett HSS-G fejeket vegyél. Ha dekopírt veszel próbálj 700W felett venni mert különben bele fog fulladni egy töményebb fába. OBI-ból pár jobb márka: Lux, Bosch, Hunday vagy hogy kell írni. A szar CMI-t semmi képp se vedd meg. Egy colostok meg mérőszalag sem árt. Egy vízszintmérő mindenképp kell ha egy polcot fúrsz fel és nem akarod, hogy ferde legyen :D Derékszög vonalzó is legyen ha nem akarod a polcot ferdén levágni. a pillanatszorító sem egy rossz ötlet bár nem hiszem, Hogy nagyon asztalos munkát fogsz majd végezni és ragasztani akarsz. Esetleg egy forrasztópáka is szóba jöhet, ha véletlen megsérülne egy elektromos kábel, hosszabbító, meg tudd forrasztani. Ez nem nagyon szokott előfordulni :D Vízszereléshez teflonszalag. Több féle fogó. Harapófogó, csípőfogó, harapófogó, csőfogó. Na most így hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2021. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Kinyomópisztoly!!!!Panelban nélkülözhetetlen.
2021. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amiből kettő van, abból egyet talán elvihetsz otthonról. Aztán majd látod, hogy mire van még szükség. Én előre nem spejzolnék be nagyon, csak majd ha felmerül rá az igény.
2021. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nem igazán tudok semmilyen szerszámot elvinni" - ezt a megfogalmazást nem értem! Ha csak használtad, de nem a Te szerszámaid, akkor nem is viheted el őket, de ha a tieid, és kellenek az új helyre is, akkor mi akadálya van az elvitelüknek?

Amúgy én is készülök szerszámokat venni, egy akkus fúró-csavarozó nagyon praktikus, komplett szerszámkészletben pedig minden benne van, amit akarsz! Azért pluszban külön villáskulcskészlet sem árt, mert több méret van benne, illetve flex, dekopír. Ha csak otthoni barkácsolásra kell is valami, akkor sem árt, ha minél erősebb és jobb, mert amondo vagyok: inkább ne lehessen kihasználni teljesen, minthogy kevés legyen bármihez is, amikor esetleg tényleg szükség van az erőre! Persze főleg az ár-érték arányukat is nézem, de amúgy én eddig ezeket szemeltem ki:

[link] (lány nyomatékot írja 27-nek, de keményen 70 Nm-t is tud, brutális, főleg az árához képest!

Szerszámkészletből vagy ezt:

[link]

Vagy ezt:

[link]

Illetve még:

[link]

[link]

Dekopírból ezt:

[link]

Vagy ezt:

[link]

2021. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!