Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olajmentes levegős kompresszor...

Olajmentes levegős kompresszor nem indul, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy álló 50L olajmentes kompresszorom. (Videó róla ilyenem van: https://www.youtube.com/watch?v=hpcm4lmxGr4) Hébe-hóba van használva. Legutóbb akartam levegővel tisztítani, bekapcsoltam villant egyet a motorrésznél adott egy pillanatra hangot is, hogy indult volna. Ki-be kapcsolásra nem reagált utána. Kapcsolója világít, ha be van kapcsolva. Szétszedtem a motorrésznél, de nem látni semmi égésnyomot vagy hibára utaló nyomot vizuálisan. Mi lehet a legvalószínűbb, mi adhatta be a kulcsot?

#olajmentes kompresszor
2021. nov. 2. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom van benne nyomáskapcsoló, talán az ragadt le. Esteleg próbáld meg direktbe bekötni a motort.
2021. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egy próbalámpával le lehet követni, meddig jut el a delej..ha nem, akkor fordítani kell a dugvillán, hogy a másik dróton legyen a fázis. A próbalámpa másik kanócát földvezetékhez kellene kötni, nem a nullához(ha nincs FI) így talán megtalálod, hol van a gubanc.


Ha a motorba bemegy a delej, ki nem jön, akkor tekercselő...

2021. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Végül megtaláltam a hibát amit most leírok részletesen meg a javítását is hátha valakinek segít a jövőben. A nyomtatott áramkört teljesen kiszerelve észrevettem, hogy egy helyen a forrasztás megadta magát - elengedett. Újra forrasztva elindult a kompresszor. A hibát az idézte elő, hogy a nyomtatott áramkőri lap egy db csavarral volt rögzítve. Annak ellenére, hogy gyárilag megvolt a két csavaros rögzítési pont mint az áramkörön mind a kompresszor testen. Igaz a második rögzítési pont a szilikon ágy alatt van, mert gyárilag az áramkör teljesen be van szilikonozva mint a linken is látható. Így persze nem is lehetett rögzíteni a második ponton csak ha később lett volna szilikonozva rögzítés után. A lényeg mivel egy csavar tartotta az áramkört a helyén ezért az folyamatosan lifegett -rezgett működés közben aminek következtében kirázódott a forrasztás egy ponton. Hiába gumilábon volt csavarral rögzítve mivel csak egy ponton volt ezért nem sokat ért. (Csoda, hogy az így tartotta.) Most kapott a nyomtatott áramkör hátulja rezgés elnyelő szivacsot amivel pluszba rá lett ragasztva a kompresszorra is. És két oldalt olvadó ragasztóval végig a szélénél így most masszív nem mozog-rezeg a nyomatott áramköri lap masszívan rögzítve lett. Így hasonló hiba már nem léphet fel. Most kapott extra tömítést még mert volt ahol szökött a levegő meg egy csapot is a levegő kivezetésnél cél, hogy tartsa a levegőt, ha nincs mind éppen elhasználva. Csapot azért raktam be mert a gyors csatlakozóknál könnyen tud szivárogni és előbb utóbb ott is eleresztheti a levegőt idővel. Remélhetőleg sokkal jobban fog működni mint korábban nem kell újat venni.
2021. nov. 5. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!