Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Palmatex (Pattex-től)...

A Palmatex (Pattex-től) ragasztóra rá van írva, hogy nem használható PP és PE-hez (polipropilén, polietilén), nekem ilyen anyagon: többféle zacskó, PP-lap próbaképp ottmaradt. Min nem marad ott, mitől válik el - amin ragaszthatnék?

Figyelt kérdés

2021. nov. 7. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:

PP és PE nehezen ragasztható, hegeszteni szokták. Ha megfigyeled a zacskónak a szélét, ott se ragasztották, hanem összemelegítették.


Léteznek alapozók, de szerintem nagyon gyenge lesz a ragasztó erő, legfeljebb dekorációs célra megfelelő.

[link]

2021. nov. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor te arra válaszoltál, hogyan lehetne a PP-t vagy PE-t ragasztani.

Nekem pont az a bajom, hogy a Palmatexből nyomtam egy kicsit a PE-zacskókra, (többtéle zacskón is kipróbáltam) és rajta maradt, le sem tudtam szedni. HAsonlóan a PP anyagon is.

Olyan anyagot keresek, amin nem maradrajta. Mert ezen szereték egy szövött anyagot ragasztani, azt nem tudnám anélkül, hogy valamire rá ne tenném.

Így bizonyára egyértelmbb.

2021. nov. 7. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:

En a zuzott regi kovon ragasztok a padlo es lekaparom a kifolyt ragasztot!!

Amugy meg ujsagpapirt tennek ala es kidobnam utana.

2021. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy hozzáragadna a szövethez az újságpapír, vagy más.
2021. nov. 7. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Formaleválasztó sprayt meg lehet próbálni, azzal lefújod a felületet. De lehet célszerűbb lenne ragasztósprayt használni, ha már kontaktragasztó kell. Legalábbis szöveteknél nekem jobban bevált, mint a palmatex.
2021. nov. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként szövetet ragasztanék vékony gumilaphoz.
2021. nov. 9. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
2018-ban volt vásárolva.
2022. júl. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!