Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Trapézlemez kerítést tervezek....

Trapézlemez kerítést tervezek. Fa vázra is felrakható?

Figyelt kérdés

Mivel a fát könnyebb megmunkálni, rögzíteni, ezért arra gondoltam, hogy fából készítem el a trapezlemez tartószerkezetét. Mivel betonozott udvarba tervezem, ezért betonba dübelezhető oszloptartóba rögzítenék 9x9 cm-es fa oszlopot, és azokra keresztben 2 vízszintes összekötést. Erre menne a trapézlemez. A stabilitás miatt méterenként tennék dübelezett oszlopot. Vagy így vízszintesen nem kell, elég a méterenkénti függőleges rögzítés sűrű csavarokkal?


Hol hibázhat az ötletem? Kutyáknak lenne egyébként.


2021. nov. 7. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elviekben igen de ha nyilt helyen van számolni kell a szélhatással is .Meg nem írod a trapézlemez méreteit, mennyiségét.
2021. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszi a választ, pontosítok: 6,5 méter széles lenne (méterenként oszloppal), és 180-200 cm magas. Alatta végig betonozott udvar van, bár a beton vastagságát nem tudom, de nagyon vastag.
2021. nov. 7. 15:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kell vízszintesen léc, az oszlop nem kell olyan sűrűn szerintem.
2021. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Olyan magas? Akkor 3 keresztlecet tennék.
2021. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi! De a keresztleceket hogyan rögzítsem, és milyen vastagok legyenek?


Ugye amikor zártszelvény van, akkor össze van hegesztve, és tulajdonképpen a keresztszelvényekre rögzítik.


Mi lenne, ha én a függőleges oszlopokra rögzíteném, amik sűrűn vannak lefúrva? Elnézést a sok kérdés miatt.

2021. nov. 7. 16:21
 6/16 A kérdező kommentje:

Csak abból indultam ki, hogy ezek a lamellás kerítések is csak függőleges oszlopokhoz vannak kapcsolva: [link]



Ez volt az eredeti terv, de rájöttem, hogy a szomszéd kutyája 2 perc alatt végezne vele..

2021. nov. 7. 16:23
 7/16 A kérdező kommentje:

[link]


Mondjuk így? :) Na ennél azért sűrűbben tenném az oszlopokat..

2021. nov. 7. 16:33
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégen fejeztem be egy ilyen kerítést itthon.

Fából csak akkor csináld, ha ingyen van.


A tanácsom:

Függőlegesen 40x40-es zártszelvény a betonba, 2 méterenként.

Vízszintesen 3 sor 20x40-es zártszelvény összehegesztve és ráhegesztve a függőleges vasakra.

Utána rozsdátlanítás, lefestés és a nyitott végek ledugózása.

A trapézlemezeket 10 cm-es fedéssel, függőleges bordákkal önmetsző csavarokkal rácsavarozgatod kb. minden 3. bordánál a vízszintes zártszelvényekre. Racsnis csavarbehajtó ajánlott.


Trapézlemezből mostanában már 0,3 mm-es szemetet is árusítanak, ezért olyant keressél ami min. 0,5 mm környékén van legalább.


Remélem tudtam segíteni.

2021. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, nagyon hasznos a válaszod, viszont mindenképp szeretném én magam csinálni, de a barkácsolásban még gyerekcipőben járok. Hegeszteni sajnos még nem tudok, és a költségeket igen csak megdobná, ha most még azt is kellene beszerezni, így első körben marad a fa szerintem.


Erősen gondolkodtam rajta, hiszen a zártszelvény időtállóbb jóval, de muszáj lenne közben gyors megoldás is. A zártszelvényt is hozzá tudom fogatni betonba dübelezhető oszloptartóba egyébként?

2021. nov. 7. 17:15
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség hozzáfogatni + felesleges kiadás, hiszen a zártszelvényt rögtön be is betonozhatod.

Amúgy pont itt az ideje, hogy megtanulj hegeszteni. Ráadásul pont olyan helyen gyakorolhatnál ahol még szépnek sem kell lennie mert úgyis takarja a trapézlemez.


Amúgy 10-15 ezerért már jó gépet lehet kapni, vagy 20 körül már invertereset.

A kerítés árához képest nem lesz nagy költség.

[link]

2021. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!