Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen hegesztőt ajánlotok?...

Milyen hegesztőt ajánlotok? (több lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, autó lakatolásba szeretnék hobbiként belekezdeni, és ahhoz keresek egy porbeles hegesztőt, amivel lehet egész vékony lemezt hegeszteni. Tudom, hogy nem ideális a porbeles ehhez, de láttam már sok yt videót, hogy hobbisták azzal lakatolnak bármi nehézség nélkül és palackra nincs pénzem.

2021. dec. 8. 23:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a porbeles huzalos dolgot inkább felejtsd el! Druván fröcsög, így nemhinném, hogy örülnél ha a cundert beleégetnéd a fényezésbe. Nekem egy Iweld Gorilla 185-ös van, és a napokban csak pár ponthegesztést akartam egy 0,6-os lemezen, de ehhez nem akartam rászerelni a palackot ami alapban az akváriumon van, így ment fel a 0,9-es porbeles huzal. Nos a legalacsonyabb fokozaton is átégette a lemezt. Lustaságból persze próbáltam előtte gáz nélkül a rendes huzalt, az meg nem.

Eleve egy normális hegesztőgép sem olcsó, közel 100 ezer forint, az ilyen Aldis meg hasonló gép szerintem felejtős, főleg ha nincs kereted palackra se.

2021. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem igazán tudom mennyi egy palack, eddig csak rémhíreket hallottam..

milyen árban mozognak?

2021. dec. 9. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ha bemész egy kereskedésbe, ott csak bérelni lehet plusz a töltet, de neten tudsz venni, és a törpe 10 kilósok olyan 40 ezer körül mennek, de cserébe a porbeles után mintha egy teljesen új géped lenne, sokkal másabb,finomabb, szebb a hegesztés és nyugodtan hegeszthetsz bent, mert szinte semmi füst nincs. Porbelesnél meg kb percenként törölgeted a pajzsot.
2021. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! és ha veszek magamnak egy ilyen palackot, akkor kb mennyiért tudom újratölteni?
2021. dec. 9. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a töltést nem ajánlom. Egyszer vittem az enyémet töltetni egy tüzoltókészülékeshez, de normálisan meg se tudta tölteni, sőt drágább volt a töltés kilóra levetítve mint a csere. Messer palackom van, azt tavaly cseréltettem töltöttre, hivatalos helyen , akkor 10 ezer volt, most nem tudom mennyi. Szóval inkább cseréltess, akkor mindig friss nyomáspróbás palackod is van. Amennyire tudom a Linde ilyen téren kényes, az csak érvényes nyomáspróbás palackot vesz be cserére, a Messer ezzel nem foglalkozik, de nézz körül nálatok mi a lehetőség, és azért kérdezz rá.
2021. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm.
2022. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!