Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki segít különbséget...

Valaki segít különbséget tenni az alábbi bekötések között? villanyszerelés

Figyelt kérdés

Előre le szeretném szögezni: NEM ​akarok villanyt szerelni, csupán elméletben szeretném tisztázni a dolgokat. Kezdő vagyok, csupán szeretném megérteni a dolgokat.



https://www.youtube.com/watch?v=opoEswRp_jg&t=276s&ab_channe..


Az alábbi videóban ugyan arra célra több féle módon ábrázol bekötéseket. Valaki el tudná magyarázni, hogy mi a különbség köztük? Miért jobb az egyik, mint a másik? Én úgy gondolnám, hogy az első a legjobb, mivel az a legegyszerűbb, az igényli a legkevesebb vezetéket és könnyen átlátható. Persze valami oka van, hogy még 4 különböző féle képpen mutat megoldást, szóval kerre kérnék magyarázatot.



2022. jan. 17. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elmélet, de tudnék írni ennél rondábbat is. Amúgy meg, ahogy gondolod is, az első megoldás a lényeges. Őszintén nem tudom mire jó ez a baromság... Ahogy az első példában látod, úgy vezetékezünk és kötünk be váltókapcsolást, a többi az elméletben működőképes, de gyak. totál hülyeség! Kettőnél több vezetéket húzni a két váltókapcsoló közé azért, mert úgy is működik... minek?
2022. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlmisztifikálni, ez csak kombinatorika, hogy hányféleképpen tudsz 2 váltókapcsolóval vezérelni egy áramkört. Értelem szerűen az első a legmegfelelőbb megoldás, pontosan azért amit írtál: egyszerű, kevesebb vezetéket igényel. Ezekből adódik még egy előnye a többivel szemben, a meghibásodás valószínűsége kisebb.

Mindig törekedni kell a legegyszerűbb megoldásra, a gyakorlatban is az elsőt használják, villanyszerelő képzésen is azt tanítják.

2022. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"kombinatorika"

Nem pont erre gondoltam "rondább" címszó alatt, de mondjuk ez is csúnyán hangzik. :D

2022. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A váltókapcsolást további akárhány számú keresztkapcsolóval lehet bővíteni, hogy mégtöbb helyről lehessen kapcsolni. Erre csak az első kapcsolás alkalmas. Egyszerű, átlátható, lekövethető gyorsan, és bármikor bővíthető a kapcsolók száma.
2022. jan. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. jan. 17. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!