Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy működik a MIG és az AWI...

Hogy működik a MIG és az AWI hegesztő?

Figyelt kérdés

Otthon szeretnék dolgozni, és ahhoz kellene egy MIG hegesztő, vagy AWI hegesztő. Nem vagyok gyakorlott, de van segítségem vele megtanulni bánni (30 és 40 éves hegesztési tapasztalattal rendelkező emberek)

Vékony lemez hegesztéséhez kell (pl hordó, illetve zártszelvény)

Melyikkel érdemes csinálni? AWI, MIG? hogyan működnek pontosan? Melyik olcsóbb fenntartani? Hogy kell kezelni?



2022. jan. 24. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha van ilyen tapasztalt segítséged, akkor lehet inkább közvetlenül őket kellene kérdezni nem? Mert így leírni elég nehéz. Egyébként van már olyan ami mindkettőt tudja, de az nem házibarkácsra való. Olcsónak nem olcsó egyik sem. Egy normális MIG hegesztő közel 100 ezer forinttól indul, és normális alatt nem egyes áruházláncok által forgalmazott gépre gondolok. Valamint a MIG esetében számomra felejtős a porbeles huzal (drága huzal árából megvan a sima huzal meg a gáztöltet is), szóval kell a védőgáz, AVI esetén ráadásul Argon . Szerintem elég lesz neked kezdésnek a MIG hegesztő , vagy köznyelven CO, ott is normál esetben egy közel 200 ezres kötséget lazán össze lehet hozni mire megveszel mindet, gép, palack, reduktor stb
2022. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Velük már beszéltem, de több ember véleményére is kíváncsi vagyok. Utanna néztem én is, nyilván nem OBIbol veszem a hegesztőt :D

Illetve még egy kérdés. Olyan varratot szeretnék, amit szintre tudok csiszolni utanna. Fontos hogy szépen egy síkban legyen a 2 anyag hegesztés után

2022. jan. 24. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Az AWI némileg hasonlít a lánghegesztéshez, ennek megfelelően nehezebb megtanulni, lassabb a vele végzett munka és lényegesen drágább mint a MIG. Cserébe vékony lemezeket is szépen lehet varrni vele és megfelelő gépet választva (AC/DC), nagyon sokféle anyaghoz jó.

A MIG/MAG hegesztés viszonylag könnyen megtanulható, gyors és gazdaságos. Karosszériához, zártszelvényekhez, szerkezeti acélokhoz az egyik legjobb választás. Az alumínium is jól és gyorsan hegeszthető vele, de inkább csak 2-3 mm anyagvastagság fölött. Kivéve az újabb, dupla impulzusos gépeket, mert ezek már egész vékony aluhoz is használhatók, persze elég húzós áron.

A varrat leginkább a hegesztőn múlik és megfelelő gyakorlat után mindegyik síkba csiszolható lesz majd.

2022. jan. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!