Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ikea Ledare LED izzo 2 evig...

Ikea Ledare LED izzo 2 evig se birta, ketto is volt. Nem 5-10 evig kéne bírnia egy ilyennek? 25000 óra.

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 00:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Na,akkorvisszavihettem volna...
2022. jan. 31. 21:11
 12/26 A kérdező kommentje:
Legkozelebb visszaviszem!
2022. jan. 31. 21:12
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy statisztika a meghibásodásról, a férjem kissé kocka, mindent feljegyez.

Mi az OBI-ban és a Praktikerben szoktunk égőket vásárolni. Mindenféle olcsó típust. Nem szoktunk márkás típust venni, a férjem mindig azt mondja, hogy azokon rajta van a "bolondok adója", azaz a magasabb árral a márkanevet vásárolod meg és nem a minőséget.

2001 óta lakunk a családi házunkban, és mindenhol led-es van. A tapasztalatom az, hogy néha kiég egy-egy, de ez véletlenszerű, nem függ a gyártótól. A 8*5 méteres nappalit 30 db 3-5 W-os spot led égő világítja meg, a garázst 6 db. 10W-os, a műhelyt 9 db 15W-os, a szobákat 6-6 db 5W-os, a konyhát 2 db 16W-os, és erre-arra a mellékhelyiségekben, folyosón, udvaron van még összesen 17 db. Összesen 88 db. A legtöbbje 7-8 éve működik, de a legfiatalabb is túl van a 4 éven. A férjem munkaasztalán például egy 10W-os van, 11 éve működik, este 7-től éjjel fél egyig, túl van a 20000 órán.

Eddig 7 db ment tönkre a 88-ból. A garancia időn belül egy sem ment tönkre. Szerintem ez jó arány. Arra számított a férjem, hogy ennél gyakoribb lesz a tönremenetel, és feltankolt, van vagy 20 db raktáron, ha valahol akciós volt, vettünk tartalékba.

Amivel rossz tapasztalatunk van, az a reflektorok. 3 db van az udvaron felszerelve, és eddig 4-szer kellett cserélni, 3-szor a led panel, egyszer az elektronika miatt.

A karácsonyi világítás led égősoraiban összeszámolta a férjem, 10454 db led van. Ezekben talán 3-4 led hibás, ezek legtöbbje vezeték szakadástól vagy a vezérlő elektronikától megy tönkre.

Olyan manapság divatos távvezérlős led lámpáink nincsennek, amiben nem cserélhető a led, bár szépek, de nincs hozzájuk bizodalmam. Nagyon csúnya lehet, ha egy led kiég benne, de eldobni meg nem lenne szívem.

2022. jan. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
73%
A ledek nagyon sokáig bírják. Apám csinált egy digitális hőmérőt, fiatal korában TIL típusú piros kijelzővel. Több mint 40 éve az áramszünetet leszámítva működik folyamatosan éjjel-nappal. Túl van a 350000 órán, és még minden szegmense világít hibátlanul.
2022. jan. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Koszi.
2022. jan. 31. 23:52
 16/26 A kérdező kommentje:
Nekem az olcso nem LED egok nagyon hamar tonkrementek, obi praktiker, mikor meg lehetett kapni par eve hagyomanyos izzot. En is mindig feljegyeztem.
2022. jan. 31. 23:54
 17/26 A kérdező kommentje:
Volt, hogy meg aznap kiegett vagy egy het mulva.
2022. jan. 31. 23:55
 18/26 A kérdező kommentje:
Itt van a jegyzet: Emos égő 5 perc alatt kiégett...volt ilyen is.
2022. jan. 31. 23:57
 19/26 A kérdező kommentje:
Pedig nem értem hozza kezzel, ugy csavartam be, papirral fogtam meg, ilyen tippet kaptam, hogy az ujj zsirossaga nem tesz jot neki. De, azt irom itt : lehet,hogy kicsit mégis hozzáértem.
2022. jan. 31. 23:59
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

19-es válaszra. Az, hogy nem szabad megérinteni, a nagyon forró égőkre vonatkozik. A led égők csak langyosak, nem árt neki semmiféle kosz, ami a kezedről rákerülhet.


A hibák legnagyobb része az első bekapcsoláskor vagy az első néhány órában jön elő, erre van a garancia. Ezért van amit írtok, hogy nektek rövid idő alatt kiégett. Ha valamibe nem építik be a tervezett elavulást, akkor ha túléli az első bekapcsolást, akkor nagy eséllyel sokáig használható marad.

2022. febr. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!