Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sérült új IKEA SÄLJAN munkalap...

Sérült új IKEA SÄLJAN munkalap javítása lenolajkencével vagy körömlakkal?

Figyelt kérdés

Az asztalos mester beépítette a konyhai gépeket a bútorokba, kivágta a munkalapot majd, nem tudom hogy és miért, a munkalap egyik végét lehorzsolta. Hiányzik a felszíni réteg néhány centiméter hosszúságban.

Nekem nem szólt, úgy akarta átadni a kész konyhát. Amikor szóltam, hogy ezt így nem fogadom el, azt mondta, javítható, nem fog látszani semmi.

Mert, hogy majd bekeni lenolaj kencével és ezután nem látszik majd semmi.

Azt mondtam, hogy ezt nem hiszem el, mert szerintem a lenolaj kence fára való és ez a munkalap nem fából van.

Azt válaszolta, hogy: "De igen, erre való!"

De ha mégis nem lesz jó, kenjem be a sérülést körömlakkal!

Kérdeztem, ezt hogy gondolja? A körömlak lepörög egy idő után.

Azt mondta, erről az anyagról nem, ezen tartós lesz.

Végül megsértődött, azt mondta, még soha nem szóltak bele így a munkájába, összepakolt és itt hagyta befejezetlenül a konyhát.

Most új mestert kell, hogy keressek a félbe hagyott munkára. Nehéz lesz, mert a mesterek nem szeretnek más mester után dolgozni.

Megjegyzem, hogy nő vagyok, nem szoktam barkácsolni, ezért nem értek hozzá. A lenolaj kencéről érdeklődtem olyan boltban, ahol lehet megvenni és az eladók azt mondták, hogy nem való ilyen javításokra. A mester viszont makacsul állította, hogy neki van igaza, nem először javít ilyen hibákat. Nekem az a benyomásom, hogy megpróbálta nálam kijavítani, amikor nem láttam és nem sikerült. Ezért mondhatta a körömlakkot, hogy kenjem be azzal.


Nektek mi a véleményetek erről? Ki lehet javítani egy ilyen hibát?

Mivel a sérülés a nagyon látható munkalap sarkán van, arról gondolkodom, hogy vegyek új munkalapot és egy másik mesterrel megcsináltassam.



2022. febr. 5. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Lefenyképezned?


Bútorlapra tenyleg nem való lenolaj.... halottnak a puszi..

2022. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Van róla képem, de nem tudom, ide hogy lehetne feltenni.
2022. febr. 5. 09:52
 3/23 anonim ***** válasza:
töltsd fel egy ingyenes képfeltöltőre, és tedd be ide a linket... pl. [link]
2022. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
2022. febr. 5. 13:35
 5/23 A kérdező kommentje:

Ezen a képen pedig látszik, hogy a munkalap végét hogy ragasztotta le, mert ott vágva lett. Amikor mondtam, hogy ez így nagyon csúnya, megsértődött és azt válaszolta, hogy nem lehet jobban megcsinálni.

Nem értem, ilyent még soha nem láttam:


[link]

2022. febr. 5. 13:43
 6/23 A kérdező kommentje:

Elnézést, az előbb ezt a képet akartam feltölteni:


[link]

2022. febr. 5. 13:46
 7/23 anonim ***** válasza:

Ezt az éllezárót eleg gányolva ragasztotta fel. ☹☹


Az első kepen lévő "horzsolás" csak a felületi furnéron van v mélyebb? Ha csak felületi, tenyleg jó lehet az olajozás... az egesz pultot lenolajozod egyebkent?

2022. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Bocs... most neztem meg az ikea weboldalan h ez laminalt...

Egy előző lakasunkban volt hasonló ikea fa pult, de az igazi fa felületű volt és BEHANDLA olajjal kellett bedörzsölni.

2022. febr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez a pult nem fából van. Nem lenolajozom az egész pultot. Nem való erre az anyagra.
2022. febr. 5. 17:19
 10/23 anonim ***** válasza:

Ezzel kevertem össze.. kinezetre hasonló volt.


[link]

2022. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!