Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a jobb? Üveggyapot,...

Melyik a jobb? Üveggyapot, kőzetgyapot, vagy ásványgyapot?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 17:37
 1/6 A kérdező kommentje:
természetesen hőszigetelés szempontjából :)
2010. szept. 10. 17:38
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
ugyanaz...
2010. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

és nem tudsz véletlenül valahol olcsón 15- 20 centiset? :)

Bár most az Újházláncba, akciósan 567 Ft/m2 a 15 centi vastag ásványgyapot!

szerinted ennél van olcsóbban?

2010. szept. 10. 18:03
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Az általad említett helyen ásványgyapot néven árult szigetelő anyag gyakorlatilag üveggyapot. Nem tudom mért nem a nevén nevezik.


Más kérdéseknél olvastam, hogy egyesek szerint az üveggyapot káros az egészségre és rákkeltő. Szerintem ez hülyeség, mert szinte mindenhol szigetelnek üveggyapottal. Talán az azbeszttel keverik, vagy nem tudom...


Az tény, hogy valami miatt a kőzetgyapot árban duplája, az üveggyapoténak. Én is kérdeztem már, hogy ez miért van, annyival jobb-e, de választ igazán nem kaptam.

Hőszigetelési képességben nincs nagy eltérés, szinte ugyan az a kettő.

Illetve még egy olyat hallottam, hogy a kőzetgyapot tűzálló, míg az üveggyapot nagy hő hatására összeolvad, megfolyik.

2010. szept. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
lényeges különbség: az üveggyapot egy idő után veszít a térfogatából,"összeesik",így a hőszigetelőképessége is csökken, míg a kőzetgyapot nem változik, és a hangszigetelőképessége is jobb.
2010. szept. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Az ásványgyapot az egy kategória. Abbe tartozik az üveggyapot, a kőzetgyapot és a salakgyapot. Tehát a kőzetgyapot és az üveggyapot is nevezhető ásványgyapotnak. Ezt itt olvastam, nem vagyok szakértő:

[link]

2015. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!