Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem lesz nagyobb az etanol...

Nem lesz nagyobb az etanol mennyisége?

Figyelt kérdés
Kétütemű láncfűrészbe 100-as benzint veszek az E5 miatt, illetve stihl 2T olajat, amiben ha jól tudom etanol van.

2022. ápr. 18. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Az olajban nincs etanol, a sima E10 benzinben is csak 10%. Az E10-et gond nélkül beveszi minden, amit elmúlt 15 évben gyárottak. Csak arra kell figyelni, hogy ősszel ne hagyd benne a tiszta E10-et, egy kis benzin tartósítóval kell eltenni a gépet.
2022. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyakori használat során nem gond ez a benzin. Ahogy az előttem kommentelő is mondja, ha az őszi utolsó használat során nem használod ki csurig a benzint, akkor a tavaszi első elindításnál gondod lehet.

Én le szoktam szivornyázni belőle, mert kiönteni böte vagyok, és nem akarom, hogy tiszta benzin legyen minden...

És ha leszivornyáztam, akkor beindítva addig járatom, míg lefullad az üzemanyag hiánytól...

[link]

2022. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
E10-es benzinnel is mehet csak néhány hónapnál ne tartsd a gépben mert megsavasodik, acetonos lesz és szétmarja a karburátort. Ha kiöntöd akkor is jól le kell zárni a beöntőt mert a levegő páratartalma miatt romlik ez a szar benzin.
2022. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is fejlesztették az etanol gyártás kapacitását-tehát minden bizonnyal emelik a szintet minden benzinben-nem is olyan sokára. Vannak hozzá adalékok ez már lerágott csont bele kell törődni, hogy a benzin mellé azt is veszel.Stihl Hp Ultra nem tartalmaz etanolt hanem pont ellenkezőleg- etanol közömbösítőt tartalmaz- de igen kicsit becsapós mert "etanol 25" jelzést félre lehet érteni.
2022. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és mennyire közömbösíti? Olyat lehetne, hogy 95E10-ből 95-E5?
2022. máj. 3. 09:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem úgy közömbösíti hogy magas ethanol tartalmú benzintől kisebbet csinál hanem az üzemanyag eltarthatóságát növeli, mint amikor a szilva befőttbe szalicilt teszel de ezen kívül semmi. Az ethanol ugyanúgy benne van és úgy is viselkedik. Ha jót akarsz a szerszámgépednek százas E5-ös benzin keverékkel eteted mert ezekben nem ethanol a bio összetevő és nem roncsolja (annyira) a karburátor membránt, valamint minden használat után kiöntöd, kipumpálod a primerrel mert én már jártam úgy hogy egy hétig benne hagytam és még a kupak is deformálódott. Vennem kellett a régebbi husqvarna gépemre E10 jelölésű keményebb műanyag tanksapkát. Gondolom az olcsóbb kínai gépek érzékenyebbek még, ilyenem is van de nem használom csak tartalék gép.
2023. szept. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!