Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem veszélyes, hogy a barátom...

Nem veszélyes, hogy a barátom akar mindent megjavítani?

Figyelt kérdés
Aféle "ezermester" és itthon mindent ő javít, kávéfőzőt, mosogépet autót stb. A házban a villanyszerelést is ő csinálta, biztisítéktáblát, vezetékeket a falban, kapcsolókat és a csillárt is szerelte fel. Eddig nem is aggódtam miatta, csak nemrég véletlenül megtudtam, hogy ilyesmit csak szakképzett villanyszerelő csinálhat, ő pedig teherautósofőr. Semmiféle képesítése sincs és aggaszt, hogy balesetveszélyes a munkája és akármikor felgyúlhat a ház. Ezenkívül itthon garázsban motort cserélt az autómban. Vett egy papírok nélküli ugyanilyen autót, kivette belőle a motort és betette az enyémbe. Ez mennyire biztonságos? Nem fog kiesni vagy felrobbani az autóm? A fékeket is ő cserélte, és azt is megtudtam, hogy ilyen munkát szigorúan csak szakmühelyben lehet elvégezni.

2022. ápr. 23. 17:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

A motorcsere jogilag biztos, hogy nem túl szerencsés. A motorszám benne van a forgalmiban, ha az nem stimmel, abból lehet gond.

Hogy mennyire végezte a cserét korrektül, azt innen nem tudom megállapítani.

A villanyszerelést nagyon sokan csinálják saját kezűleg. Szigorú előírások vannak rá, de ha ismeri és betartja a szabályokat, akkor nem veszélyes. Be kell tartani a vezetékvastagságokra szóló előírásokat (tapasztalatom szerint ezt kevesen tartják be), az érintésvédelmi előírásokat, korrektül megcsinálja a kötéseket, akkor nagy baj nem lehet belőle. Nekem kellett volna nemrég villanyszerelő. Hetekig kerestem, mire egy ismerősön keresztül valaki elvállalta.

2022. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Nehéz kérdés. Mivel villanyban utazom, féket vagy kormányt én ugyan nem javítanék, bár mindenféle mást javítottam régen az autómon. Na de hogyan beszélsz le egy mindenhez is értő partnert? Nyilván jól fejlett öntudata van.
2022. ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyeneket én is megcsinálom.

És jelenleg buszvezető vagyok.

2022. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
De mi a fenének nyúl hozzá olyan, aki nem ért hozzá? Már zuhanyozni is félek, mert annó a bojlert is ő szeretlte fel. Ha hamarabb tudom, hogy nem cserélhet motort és fékeket akkor biztos nem engedem, hogy hozzányújon az autómhoz. Szerencsére már jóidő van és tudok bringázni, mert az autót sem merem így használni. Mennyibe kerülhet egy alapos átvizsgálás, hogy ellenőrizze egy szakképzett szerelő, hogy biztonságos-e az autó?
2022. ápr. 23. 17:53
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
van baj a toronyban drámakirálynő . "bojlert is ő szeretlte fel" 3 vezétéket bekötni komoly szakembert kíván és a többi problémád is hasonló kategória .
2022. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
#1 Most nézem a forgalmiban szereplő adatokat, és nem találom a motorszámot. Bár a történethez hozzátartozik, hogy romániában élünk, talán itt nincs ilyesmi? Mindenesetre az 100%, hogy féket és villanyszerelést nem végezhet csak szakképzett szerelő.
2022. ápr. 23. 18:02
 7/30 anonim ***** válasza:
66%
A motorcsere elég necces, ha nincs rendben a papírmunka.
2022. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
Az én férjem is ilyen, a régi kocsinknál 2x cserélt motort, 2 donor is volt. Nyilván nem szabályos, de azóta is forgalomban van a kocsi, műszakin is átment így is. A jelenlegi újabb kocsinkon is megcsinál mindent, féket is cserél, robogóját is fullra szétszedte többször már. Villanyszereléstől kezdve kb minden megcsinál. Kicsit túlreagálod. Ha ennyire nem bízol a tudásában és benne, akkor értelme nincs annak, hogy együtt vagytok.
2022. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

"Mindenesetre az 100%, hogy féket és villanyszerelést nem végezhet csak szakképzett szerelő."

100% hogy marhaságokat irkálsz.

2022. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Más nő összetenné a két kezét ha ilyen férfit fogna magának. Ajánlom neked is ezt. A felsorolt dolgokból a motorcsere problémás csak a motorszám miatt. De biztos megoldja azt is. Túlaggódod a dolgokat. Van olyan férfi aki semmihez se ért. Jobb lenne olyan? Egy rakás pénzt megspórol ezzel. Motort ugyan nem cserélek kocsiba villanyszerelésben is csak egyszerű dolgokat csinálok. Viszont burkolok betonozok. Barkacsolok hegesztek. A melléképületeket mind én építettem. Egy rakás pénzt meg lehet spórolni
2022. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!