Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 3m zártszelvény teherbírása?...

Vasi0405 kérdése:

3m zártszelvény teherbírása? Részletek lejjebb!

Figyelt kérdés
Azaz elvetemült tervem hogy készítek egy író/tv asztalt ami csak két végén a falak mellett lenne megtámasztva. A két fal közötti távolság 3,1m és 80cm lenne a lap mélysége. Úgy gondoltam 3 zártszelvény kerülne széltében a lap alá, a kérdés melyik az a zártszelvény méret ami elbír ilyen fesztávot az asztallap, tv, számítógép, miegymás súlyával? Középen nem opció az alátámasztás. Természetesen zártszelvény helyetti opciókat is szívesen meghallgatnék!

2022. jún. 6. 06:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

80X80 as 8 vagy 10mm falvastagsággal.

Vagy 100 X 40-es 5mm falvastagsággal.

De én nem csak zártszelvényben gondolkodnék. Kisebb súlyú hasonló dimenzióban UNP tartó is lehet.

2022. jún. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ejha, reméltem valami kisebb méretet kapok. Így kissé drágára jön ki ezaz asztal projekt :D
2022. jún. 6. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet "karcsusítani" a méretet.

A fenti a maximumra terhelhető változat, ami biztos nem hajlik be és önhordó.

Itt számítasom szerint elég a keret, középen nem kell további tartószerkezetet elhelyezni, legfeljebb csak a bútorlapnak, asztallapnak kell karcsúbb tartó. Az egész súlyt a fent leírt anyagú "keret" viseli.

Így ha jól értem amit írtál a "túlméretezett" anyagból mindössze 3+0,8+0,8m kell.

Ha esetleg a falhoz lehet rögzíteni több helyen, akkor viszont lényegesen csökkenthető a felhasznált anyagok dimenziója.

2022. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noren1989 ***** válasza:
67%

Én azért dobtam rá egy végeselemes szimulációt.


Naszóval, technikailag már a 40x40x4-es elbírja a terhelésedet,, de csúnyán letőgyel. Kb 2-4 milit.


Az asztallapod súlya is oda fog azért vágni, összesen 120 kilót számoltam,

de akkor nincs asztalnak támaszkodás, sem asztali szekksz.


Ha ezeket is belevesszük, inkább javasolnék egy 50x50x5-öst.

Legalább 2-3 zártszelvény azért kéne.


A nagyobb profilméretet már csak a saját súlya miatt sem javasolnám,

megjegyzem.

2022. jún. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Asztali szekszre mondjuk nem gondoltam, eddig. Kicsit körbe néztem alapanyag ügyileg, és az általatok adott opciók alapján asztallap nélkül is 70ezer felett lennék. Így kissé elment a kedvem a homemade megoldástól. Régen vettem már vasanyagot, bele sem gondoltam hogy így felmentek az árak.
2022. jún. 6. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobban megnéztem, igaz amit a többiek írtak, kicsit eltúloztam, az 50X50 akár lehet jó.

Én azóta vagyok kicsit bizonytalanabb amióta a statika 3,4m fesztávra megadta az eredményt és a közepe behajlott, pedig még meg sem kapta a teljes terhelést. A mérnök kolléga ekkor csak annyit mondott, hogy jaa, belógás az lehet, de kiszámolta, leszakadni nem fog.

Ott hegesztéssel visszahuzattuk, de azóta óvatos vagyok, mert a számítás, korrekció nélkül enged belógást. Önsúly miatt a UNP - t még meggondolnám 6-7mm falvastagsággal. 1# voltam, sok sikert a megvalósításhoz.

2022. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*UPE gerenda
2022. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!