Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vízvezetékcső rendszer...

Milyen vízvezetékcső rendszer ajánlatos az újonnan épülő fürdőszobába? (A betonban is kell fusson alul cső).

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 09:24
 1/8 anonim válasza:
51%
Természetesen a forrasztott részcső. Csak nem a betonba mert ha az elromlik eláztatja a házat ahogy van.
2010. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Mostanában nagyon ajánlják a hajlékony műanyagcsövet (sajnos nem tudom a hivatalos nevét, nem vagyok szakember). Nálunk a felújításkor már azzal kötötték a fürdőszobát, a rézcsöveknek a töredéke volt az ára, rugalmas, többrétegű, könnyen szerelhető, hosszú élettartamú. A szerelők is és a szerelvényboltos is nagyon dicsérte. Érdeklődj te is utána!
2010. szept. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. szept. 19. 10:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt találtam Neked,érdemes elolvasni.Én anno elolvastam,mikor a saját fűtésem,és teljes víz/csatorna/cserét egyedül megcsináltam-bár nyomdász vagyok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__201006-fu..

2010. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket.
2010. szept. 20. 08:17
 6/8 anonim válasza:
A nyomdász az nem is ért a vízszereléshez! A műanyagcső nem jó mert nagyon fura szerszámkészlet kell hozzá.
2010. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nyomdász vagyok ! A TELJES családiház fölújítást EGYEDÜL csináltam!

Nem csak a víz-és csatorna,hanem a teljes központi fűtésemet,festés,mázolás,parkettcsiszolás,lakkozás,ablakújraüvegezés,minden ajtó-és ablakszúnyoghálók,stb.

Saját magam csináltam a konyha-,és fürdőszobabútorokat,szb.

Ha szegedi lennél megmutatom,ha nem hiszed!!!

Jövőre leszedem a tetőt,cseréplécet cserélek,alátétfólia,drótkefe,és vissza a régi(nincs pénzem újra)cserép.

Ja ! és nem csak "roppantós",hanem "kulcsos" csatlakozók is léteznek az uni csövekhez.Ahhoz + egy egyszerű kéziszerszám elég,amivel a csővégeket "kezeled".

2010. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
09-19 10:24 vagyok. Igaza van a nyomdásznak, ha megnézitek, én is ezt a műanyag cövet ajánlottam. Bizony van hozzá "hagyományos", kulcsos szerelvény is, nem kell a drága roppantót beszerezni! Nyugodtan kérdezz meg vizes szakembert vagy sétálj be az első utadba eső szerelvény boltba, ott mindent elmondanak. Mi ugyan nem magunknak csináltuk - még ennél egyszerűbb dolgokhoz is ügyetlenek vagyunk -, de a ismerősi körben többen is saját kezüleg cserélték ezzel a rendszerrel a régi víz- és fűtéscsöveiket. Métere kb. 200-250 Ft-ba kerül (nézd csak meg, mennyi a rézcső ára), mivel könnyen hajlítható, nem kell minden kis irányváltásért kötőelemeket venni, így sokkal olcsóbb is.
2010. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!