Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni munkákra milyen...

Otthoni munkákra milyen munkagépeket tartasz, és milyen gyakran használod?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag az otthoni, barkács célra vett eszközök érdekelnek.


Nekem ezek van:

- akkus csavarbehajtó (havi 2-3x veszem elő),

- akkus miniflex (kisebb fémekhez: eddig összesen 2x használtam csak),

- akkus multigép (csiszol, vág: fürdő felújításnál jó volt, ahhoz vettem),

- vezetékes orrfűrész (deszkák vágásához: 4-5 alkalommal vágtam vele deszkát),

- vezetékes fúrókalapács (panel fúráshoz: havi 1x kb)


Filléres cuccok, de jó ha kéznél vannak (ezeket ritkán használom):

- akkus páka,

- vezetékes ragasztópisztoly,

- kézi szögbelövő.



2022. júl. 29. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%

Ismét egy unatkozó kérdése, aki azt se tudja mi az a munkagép :D

[link]

2022. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, lehet nem ez a helyes megnevezésük, ebben igazad van, de szerintem aki akarja, az érti.


Amúgy sem vártam túl sok hozzászólást, mert gyakorlatilag ez egy kis esszé, kinek van kedve most csak úgy felsorolni 8-10 barkács gépet, meg hogy miket csinál velük, ez volt is eszembe, mielőtt feltettem volna a kérdést, de gondoltam 1-2 ember hátha pont ráér.

De ebben a kategóriában igen szűkszavúak az emberek, és szeretnek belekötni mindenbe.

2022. júl. 29. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

#2 Én is értettem hidd el, csak szerintem már az is gáz, hogy ha valaki arra kíványcsi, hogy másnak milye van. Unatkozol és kíváncsiskodsz, igy gyűjtöd a pontokat a kérdésekért vagy mi értelme volt ? Olyan vagy mint egy rossz falusi, aki kíváncsiskodik, és ha a szomszédnak van valamilye, akkor neki jobb kell, de közben eldicsekszed, hogy neked mid van, amire igazából senki nem kíváncsi.

Szerintem az oldal kölcsönös segítségnyújtásra lett kitalálva, nem ilyen közvéleménykutatós kérdésekre unatkozó embereknek.

2022. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 nem gyűjtök pontokat, mert nem érdekelnek a statisztikák. Jól írtad, ez az oldal azért van, hogy segítsünk másokon, épp erre próbálom használni.


Én kezdő-közép haladó vagyok a barkács dolgokban, és nagyon gyakran van az, hogy látva egy jó akciót eltöprengem rajta megvegyem-e, használni fogom-e, vissza hozza majd az árát?

Ebből kiindulva tettem fel a kérdést, és írtam le, hogy számomra most mik vannak otthon, és mennyire ill. mikre is használom.


Kíváncsiskodom, és irigykedek?

Ember, direkt nem írtam márkát semmihez, nem akarok jobbat, se szebbet, mint ami másnak van. Tudom, hogy ez nagyon sok vitát szül, hogy melyik márka a jobb.

Ezt csak saját tapasztalat útján lehet megtudni.

Pusztán utálok kölcsönkérni még egy csavarozót is mástól, és az érdekel, hogy lenne-e értelme bármit beszereznem ezek mellé.

Ha közvélemény kutatni akarnék, akkor szavazást írtam volna ki simán, az 5 másodperc, és mindenki megy tovább.

Nem értem miért kötsz bele mások kérdéseibe.

Ha nem tetszik, lapozz.

2022. júl. 29. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

#4 Az ember nem az alapján bővíti a szerszámkészletét, hogy másnak milyen van, hanem , hogy mivel fogalkozik. Nekem pl van CO2 hegesztőm, de ha te panelban laksz, akkor neked minek? De flexelni se fogsz ott, ahogy minek vennél lamellózó gépet bútorépítéshez?

Szóval azokat vedd meg amikre szükséged van, és nem kell senkire sem hallgatni e téren.

2022. júl. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van abban is, hogy nem az alapján választ valaki eszközt, hogy másnak milye van, hanem főképp, hogy mire kell. Bár nem zavart volna, ha pár hobbi barkácsoló leírja milye van, hátha ötletet tudok belőle meríteni.


Panelban lakom, van egy nyaralóm is, de főként a panel hatalmas pincéjében szoktam fabrikálni, és bútorokat akarok saját kezűleg csinálni, de ehhez még nincs meg minden tapasztalatom, de pl. újítottam fel kisebb bútorokat, és raktam össze fali polcrendszert is.

Ezek könnyen mentek.

Most egy nagy szekrény összerakása a következő tervem, gyalun gondolkodom, és egy felsőmarón, de az igazat megvallva mindent fát készrevágva veszek majd, szerintem marni nem sűrűn fogok, ha jól tudom, az kb. díszítésre jó, így mindkettő marad a boltban.

Köszi a választ.

2022. júl. 29. 23:51
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az akkus gépek nem igazán váltak be, pontosabban az akkumulátorok élettartama csekélyke. Ezért inkább hálózati feszültséggel működő barkácsgépeket használok: kézi fúrógép (ütvefúró funkcióval), felsőmaró ill. hozzá készített asztallal alsómaróként, asztali körfűrész, multifunkciós (rezgő) szerszám, asztali és kézi szalagcsiszoló, aligátorfűrész.
2022. júl. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vizesvago gep greslap vagasahoz. Epp burkolok magunknal greslappaly

A kerdezo altal felsorol mind van. Foliahegeszto vakummal.

2022. aug. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy régi vezetékes fúrógép, amit még apám hagyott rám. Drágák a szerszámgépek, és jó ha évente 1-2 alkalommal kell csak barkácsolni valamit, azon sógorommal közösen dolgozunk, Neki meg kb. mindene van, szögbelövő kivételével! Ha mégis kellenének, amiket tutira vennék:


- akkumulátoros fúró-csavarozó

- vezetékes kisflex (125 mm korongos)

- vezetékes szúrófűrész (dekopir)

- ragasztópisztoly


Ezeken kívül meg csak kézi szerszámkészlet, főleg csillag-villáskulcsok és krovák, mert azokkal nagyon hadilábon állok!

2022. aug. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#7-es ezt hogyan érted, hogy az aksik élettartama csekély? Nem sok gépem akkus, és emiatt vettem is 4db akkut és egy töltőt, de bírják 3 éve. Igaz nem hetente használom őket. Én inkább attól tartottam eleinte, hogy gyengébbek lesznek kicsit mint a vezetékesek, de viszik a dolgokat szépen. Persze az aksikat 1-1 nagyobb melónál kell cserélgetni, mert hamar lezabálják.
2022. aug. 4. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!