Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen lyukasztóval lehet...

Milyen lyukasztóval lehet tömítőlemezbe lyukat csinálni?

Figyelt kérdés
Kéne egy 4, és egy 12mm-es, de lehetőleg olyan, ami tartós, nem csorbul ki pár használat után. De ha lehet olcsó is.

2022. szept. 27. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező muszáj a "tudományok" rovatba minden banális munkafázishoz új kérdést nyitnod? Érteni véljük, hogy gázbojler és meg kell berhelned, de ha ennyire nem megy a dolog, akkor talán mégiscsak a szerelő lenne a megoldás - nemde?


Tehát vegyük sorra ezeket az akadémiailag húzós témákat:


A 4mm-es lyukakat standard barkácsboltban kapható lyukasztókészlettel érdemes csinálni, de ha véletlenül nincs ilyen, akkor bármilyen vas, bronz, stb. fémcsövecskét túrunk hozzá a sufniban, amit élesre köszörülünk a villanyköszörűn (mely családtagként már a gondolatainkat is előre kitalálja). A puha anyagot átviszi egy régi zsebrádió teleszkópantennájából kivett sárgaréz cső is - mely nyersanyagforrás értelemszerűen egy egész készletnyi mérettartománnyal bír. Ha mégis kissé szűkebb lesz a lyuk, akkor kúpos reszelővel kissé tágítható utólag.


A 12mm-es lyukakat én úgy szoktam csinálni, hogy karckörzővel mindkét feléről körbehúzom, és a végén egy éles sniccerrel fokozatosan átvágom az anyagot. A pontos pozíciót és az átfedést a középen gombostűvel átszúrt központlyuk adja. Igénytelenebb alkatrészeknél egy ceruzával vagy vékony filctollal készült vonal mentén is ki lehet vágni sniccerrel az anyagot úgy, hogy esztétikailag és funkcionálisan is 100%-os lesz az eredmény!

2022. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Muszáj. És vettem én már több torx csavarhúzót is, ami nem bírt ki egy meghúzást. Az egyik egy műanyag menetből kicsavarást se bírt ki, és az volt az első bevetése. Nem ilyet akarok venni. És értem, hogy te tele vagy mindennel, más nincs. De ha lenne, akkor se azt kérdeztem. Nem bánom a tippeket, csak nem tetszik, hogy hülyének vagyok nézve, és a gázról úgy beszélsz, mintha tudnád, hogy én nem tudom, hogy mit kell vele csinálni, csak berhelés, pedig de... de azért ne akarjak már hozzá se kész terméket venni, se olyannal csinálni hozzá, ami arra való. Fúróval is ki tudnám fúrni, de én simára akarom vágni, meg egy csapásra. Miért fáj ez neked?
2022. szept. 27. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért "fáj", mert ez a probléma annyira banális, hogy nem számít "tudományos" kérdésnek. Lyukasztót meg bárhol vehetsz, de ha ráérsz, akkor már Kínából is meghozza a posta.


Ha kőüzletben veszed, még reklamálhatod is a selejtet. Gondolom nem iparszerű tömítésgyártásra akarsz beállni - mert ha igen, akkor konzultálj egy technológussal és alkalmazd őt az üzemi folyamat kidolgozására.


Még megjegyezném:

"Fúróval" elég nehéz lehet egy azbesztszálas anyagot, vagy gumit normálisan kilyukasztani.


Meg olyanokat kérdezel "hogy mi a tömítés neve". Minden épeszű ember utánanéz a szakkereskedésekben a kérdéses csődarabbal a kezében, és ha nem tartanak olyasmit, akkor a felhasználó kivágja maga a szükséges darabot. Aki pedig rendszeresen javít az azt is tudja, hogy a gyártók vagy komplett felújítókészletekben forgalmazzák a csip-csup tömítéseket - vagy (gázberendezések esetén) csak a márkaszervizekbe adják, hogy a sok "szaki" ne repítse levegőbe a társasházakat.


Persze ez nem az igazi érv, hiszen az a dolog lényege, hogy mindig cseréld le az egész berendezést - vegyél "modernebbet", "zöldebbet", "formásabbat", stb.. Egy mai gépjármű például már teljesen javíthatatlan, hisz valakinek vagy esztergája, vagy mikrokontroller-progamozókészlete van - és még van sok egyéb szakmai buktató is ha netán mindkettő meglenne.

2022. szept. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!