Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehetne javítani a...

Mivel lehetne javítani a konyhabútoron?

Figyelt kérdés

Új lakásba költöztem, ikeában lett véve a konyhabútor, ami sötétszürke. Ha ezt asztalosnál csináltattam volna, akkor a konyhaszekrény élei olyan színűek lettek volna, mint maga az ajtók, viszont nálam nem így van, és egy-két helyen kilátszódik a fehér szekrény, ami nagyon zavaró.

Hogy tudnék ezen javítani? Létezik olyan festék, amivel le tudnám az éleit festeni? Bármilyen ötlet jól jönne


2022. okt. 25. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg fóliázni?
2022. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod vasalós élfóliával.
2022. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, csak nem tudom mivel tudnék a fóliából milliméter pontosan kivágni egy ilyen csíkot
2022. okt. 25. 21:46
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
#3: Nem neked kell, leméred pontosan és veszel olyat egy bútorlapszabászatban.
2022. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, hogy ezt méretre vágják nekem? Nem is tudtam, hogy létezik ilyen :D
2022. okt. 25. 21:54
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem vágják méretre, a 4-es valamit nem jól tud.

Ez úgy működik, hogy veszel vasalós élfóliát, rávasalod az élre és a kiálló részt levágod. Legjobb ha egy gyalukét végigtolsz, a bútorlapra fektetve. Biztos van róla videó, esetleg nézd meg. Ezt persze optimális esetben még akkor kellene csinálni, amikor lapokban van a bútor, de így is megoldható.

2022. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak 1mm keskeny csíkról van szó, simán meghúznám filctollal, és máris távolról nézve nem lesz feltűnő a rikító fehér csík.

Fóliából meg kétféle van

1./vasalható élfólia amit a bútorlapok élére vasalnak.

2./öntapadós fólia, ami elsősorban a bútorlapok felületére lett kitalálva, de gyakorlatilag elég sok helyre ragasztható.

Egyébiránt a kérdésből nem teljesen érthető hogy hol is látszik ki a fehér csík, jó lenne egy fotó.

2022. okt. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A konyhaszekrény szekrény része más színű, mint az ajtaja.
2022. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy kép, ami jól mutatja a problémámat.

2022. okt. 26. 08:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen jól, kultúráltan néz ki.


Miért kell ott is problémát keresni, ahol nincs?

2022. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!