Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért viselkedhet így a kazán?

Miért viselkedhet így a kazán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Vitrix Exa 28 erp kombi gázkazánunk. Ma vettem észre, hogy amikor megy a fűtés és a használati meleg víz is (kézmosás, tusolás), akkor a gázkazán túlfűti magát és kikapcsol, majd vissza. Ha csak a fűtés megy, vagy a használati meleg víz, akkor semmi baja. Mitől lehet vajon ez?

2022. nov. 19. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem megy a fűtés és a HMV.
2022. nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valoszinű a gyártnak sikerült beépitenie egy hibát a kazán szabályzásába, ha külön azonos feltételek mellet minden tökéletesen müködik.
2022. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Igen, külön külön minden tökéletesen megy. Kint voltam a kazánnál és rendeztem a szerszámaimat amikor észrevettem, hogy beindult a használati melegvíz (a feleségem mosogatáshoz nyitotta meg a csapot). Felpörgött a hőfok 70 fölé és a biztonsági automata levágta a kazánt. Visszahűtötte magát 55 fokra és újra elindult. Ezt játszotta mindaddig, amíg egyszerre ment a kettő.
2022. nov. 19. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is a fűtővizet állitsad 60-65 fokra.A használatit meg 50 re .

Akkor előbb kapcsol ki a kazán.Egyszerre a kettő művelet biztos nem megy .

2022. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!