Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Parkside gépeket miért...

A Parkside gépeket miért tudják ilyen jó áron adni?

Figyelt kérdés
2022. dec. 14. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Sok aksisnál nincs benne az aksi. Aksi és töltő nélkül alapból olcsó. Valamint saját márkás termékük amit maguk értékesítenek. Valamint nem nagy márka és nem is annyira szakmai márka, pl az ottani villanyszerelő készletek nem annyira használatosak, mint tényleg egy kimondottan szakmai bolt által forgalmazott termék.

Így ugye nem is annyira a márkát fizeted meg, ha olyan árban adnák, mint a konkurens gyártók, akkor inkább vennél márkát.

Persze jó termékeik vannak és szeretem is. De attól egyik legjobb az bennük, hogy olcsók.

Meg a szállítás, eladásnál is van szerintem azért haszon. A többi áruval egyszerre érkeznek, nem külön ezért tartják fenn az üzletet és nem ebből fizetik az alkalmazottakat. Szóval a bevétel kompletten értendő az élelmiszerekkel és egyéb árukkal. Ebből oldanak meg mindent.

Míg ha egy műszaki boltot nézel, ritkán hagynak ott sok pénzt. De abból kell fenntartani az üzletet. Nincs egyéb alternatíva. Most saját magamból kiindulva, évente kell 1 flex korong, meg 2 hegesztő pálca, mást nagyon nem is veszek. És kb ez az átlag a vevő körből. Sokan még csak nem is jártak ilyen helyen, míg páran rendszeresen hagynak ott nagyobb összegeket.

Míg pl egy lidl azért nagy forgalmat bonyolít le. Így eloszlik az, hogy bevétel függvényében mennyi a fenntartási költség.

Bár nem tudom mennyire érthetően fogalmaztam.

2022. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
70%

Mert a minőségen spórolnak.

Egy minőségi töltésszabályzó cellakiegyenlítő kb 1000ft, ha raknak az aksiba ilyet akkor már 1500al drágább. Ugye munka és anyagdíj.

Kitolja az aksi életét 3-4 évvel.


Szénkefe ha feleakkora akkor feleannyiba kerül, igaz csak feleaddig jó.


Vezetékek "pontos" méretezésével megint sokat lehet spórolni stb stb.


Azért kerül annyiba amennyibe mert arra van tervezve hogy évi 2x3 percet használd nagyságrendileg

2022. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Azért olcsó a Parkside, mert egyrészt a termékeknek a fejlesztési igénye nagyon kicsi (egy Dewalthoz vagy Milwaukeehoz képest), nem tartalmaznak semmilyen technológiai featuret, egy akku, egy vezérlő, egy motor, a hajtás, a szerszámbefogó és a burkolat. Míg egy komolyabb gépnél ahol előre beállított, vagy a felhasználó által paraméterezhető programok vannak, szabályozás, cellafigyelés, optimalizálás, biztonsági és védelmi funkciók, stb. a termékfejlesztés költsége többszörös. Mikor egy relatíve masszív, strapabíró gép mindenféle featurevel telipakolva kész, jönnek a tesztelési fázisok, más volumenű és minőségű teszteken kell átjuttatni a prototípust és a gyártás végén a késztermékeket is. A tesztelést meg kell tervezni, a tesztkörnyezetet megvalósítani, lebonyolítani, javítani, retestelni, stb. minél több paraméteres a gép és minél szigorúbb követelményeknek kell megfelelnie, annál költségesebb procedúra. A Parkside primitív, tized annyit kell tesztelni mint egy Hiltit vagy Makitát.


Másrészt az alapanyag minősége is különböző, maga a fém, és a műanyag granulátum gyengépp minőségű. A komolyabb gépek fizikailag több fémet tartalmaznak, a hajtóművekben, áttételekben minden alkatrész fém, míg az olcsóbb gépeknél nem feltétlenül. Valamennyire túl is kell méretezni, hogy évekig bírja a napi használatot.


Harmadrészt a teljesítmény. A legerősebb Parkside fúró-csavarozó ha jól emlékszem 80Nm körül van. A komolyabb Makiták, Milwaukeek, Dewaltok 150-160Nm. Már csak azért is több a fém alapanyag a nagyobb gépekben.


Negyedrészt a méret. Ez valamilyen szinten kötődik a fejlesztéshez és az alapanyag minőséghez. A Parkside gépek borzasztó nagyok, ormótlanok. Egy Metabo vagy Milwaukee pedig nagyon kompakt. Ez tervezést és jó minőségű alapanyagot kíván.



Továbbá amit az #1 is említett, szállítás, raktározás, logisztika. A legtöbb prémium ipari gyártó minden kontinensen értékesít. És megemlíteném a márkanevet is. Azt is megfizeted, hogy nem Parkside van a termékre írva, hanem Hilti, Dewalt, Bosch, Makita, stb.

2022. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Sokan nem tudják, de a Parkside gépeknek semmi köze a Lidl-hez. Mármint olyan szempontból, hogy nyilván nem a Lidl saját fejlesztése.

Ezek 90%-ban egyéb barkácsgépek konstrukciójára épülnek.

Szedtem már szét Einhell és Parkside gépeket, tök ugyanaz volt a bele, csak a műanyag volt átdizájnolva.

2022. dec. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Minőségéhez képest nem olcsó. Csak egy kicsit olcsóbb, mint az ipari cuccok, minősége meg messze az ipari alatt van.
2022. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont árban adják szerintem. Ha piacon olcsóbban veszed az lehet egy hatalmas szívás hogy egy totál selejtes darab. Én vettem már piacon, Tescoban noname gépet és parkside-ot Lidlbe és például látom hogy egyenként ellenőrzik a parksideot , a benzines gépek csavarjai minőségiek, acélosak, nem hullanak szét azért mert kínai alapú, a műanyagok, fém részek hiába kópia de sokkal jobbak. A láncfűrészem fel volt töltve, indítva, szabályozva mielőtt dobozba került a gép. Benzin szaga volt. Nincs is problémám vele. Ha pedig komolyabbat akarok valamit akkor nyilván zsebbe nyúlós de az már nem is ez a kategória.
2023. szept. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!