Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mosógépben eldugult a mosószer...

Mosógépben eldugult a mosószeradagoló?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen mosógépem(Eudora euronova 600). A képen ahol a kihúzott tálca van, mosás közben jön ki valamennyi víz.

[link]


Azt gyanítom egy öblítőtől eldugult, a flakonjában szétvált két komponensre, szilárd és folyékony részekre.


A tálcát teljesen kivettem, amennyire elérem minden megvan tisztítva, illetve tiszta is volt. A dugulás mélyebben van.


Házilag meg tudom szüntetni a dugulást?

Szét kell szedni a mosógépet?

Ha meleg vizet öntök bele, szódabikarbónával esetleg ecettel, az feloldja amit kell?

A túl forró víz árt a mosógépnek?



2023. febr. 7. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
90°C-on indíts egy üres programot. Jól áttisztítja a gépet.
2023. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél ecetet vagy szódabikarbónát a 90 fokos programhoz.
2023. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább csak ecetet
2023. febr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell szedni és kitakarítani a gumi tömlőt, a fentebb említett dolgok nem oldják meg véglegesen a problémát. 8 évig javítottam maszekba ipari mosógépeket. Az háztartási gépek ugyan olyanok, csak sokkal gagyibb kivitelben, és persze kisebbek.
2023. febr. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ne használd a mosószeradagolót! A gép amikor indul, az első dolga, hogy nagy nyomással kimossa az adagolóból a mosószert szanaszét fröcskölve azt. A lúgos víztől hamar korrodálhat az adagoló környéke. A mosószer mehet közvetlenül be a dobba a ruhákra.
2023. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!