Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fali termosztátom van gázkazán...

Fali termosztátom van gázkazánhoz régi tekerős!Szeretnék ujítani digitálisra!Villany szerelő leveszi a régit es vissza teszi az újat vagy kell kalibrálni valamit?Mindegy h milyet termosztátot veszek vagy vannak kitételek h milyet vegyek?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Két vezeték van, nem nagy ördöngösség.
2023. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Olyat veszel amit akarsz, a többit a villanyszerelő tudja, nem kell kalibrálni semmit.
2023. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól tudom a kazánra is fel kell szerelni 1 jelfogót.Nem csak 2 drótot kell összekötni.
2023. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Amiről te írsz az a távvezérlős, vezetéknélküli termosztát.

Itt most a fali termosztátról van szó, a régi tekerős helyett.

2023. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
[link] Ez tökéletes
2023. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nos...először el kell döntened,hogy "egyszerű" digitálist szeretnél,ami a másik helyébe kerül.--vagy "hordozhatót" ami rádiófrekvenciás.

Amennyiben az elsőt választanád,-"csak" a régiből ki kell kötni a 2 vezetéket,majd az újba-felszerelés után fázishelyesen! bekötni...DE!!! Előtte a kazánt áramtalanítani szükséges!!!-ki kell a vill.dugót húzni a falból. Ezt kis barkácsvénával Te is megcsinálhatod. Gondolom ez lenne,-ha már úgy is ott a vezeték!

Bátran ajánlom a Computherm Q7-t,szerintem a Megatherm-nél a legolcsóbb.

2023. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

A termosztátnál nincs olyan hogy "fázishelyesen"

2023. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Pedig hidd el,a benne lévő relé miatt a bekötési ábra szerint kell kötni! A kazán bemenőjét SEM szabad megfordítani,tehát fordítva bedugni a villásdugót!
2023. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy villásdugónál hogyan tudod hogy melyik a fázis?

Ugyan már!

Amit villásdugóval adnak, ott tökmindegy.

2023. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mindentudó99 ***** válasza:
27%
Computherm q7 et hozott a gázszerelő nekem is mikor a kazán be lett üzemelve. Beállítani nem lehetett sehogy se. Se a gázos se a villanyos se én nem tudtam. Ki kellett cserélni . Fűtött nyáron is kánikulába. Az egyszerűbb computerm meg abszolút nem kapcsolt. Vagy nekem nem volt szerencsém ezekkel vagy nem tudom de hanyagolom a màrkát ezután.
2023. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!