Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A sérült elektromos hosszabító...

Pisti5356 kérdése:

A sérült elektromos hosszabítónak cserélhető a dugalj része, amibe csatlakoztatni akarjuk az eszközt?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 30 méteres hagyományos narancssárga hosszabbítóm, amibe valamiért széttört az a műanyag záró rész, ami a dugaljt védi gondolom, amikor nincs beledugva semmi. Így viszont nem lehet használni, nem megy bele a dugvilla. Azt a dugaljt ki lehet cseréltetni másik lengődugaljra?

#áram #villanyszerelő #villanyszerelés #hosszabbító #Lengődugalj #Védőérintkező
2023. ápr. 15. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

Ki. De a narancs szigetelesun nincs vedovezeto osszekotes. Azaz bizonyos fogyasztokkal eletveszelyes.


Ha mar tonkrement, vegyel egy normalis fekete gumi szigetelesu hosszabbitot.

2023. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A nagy Levin ***** válasza:
69%
Ne használj ilyen narancssárga szart. Én vettem dugvillát, lengőcsatlakozót, 3x 1.5-ös MBCu kábelt, amit méterre lehet venni, öt perc alatt összeraktam egy hosszabbítót. Lehet, hogy nem olcsóbb, mint a narancssárga,de lényegesen jobb.
2023. ápr. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom mi a bajotok a narancssárgával. Már hogyne lenne védőföld benne? A 2 eresben nyilvan nincs, de a 3 eresben van.

A narancssárga azért jó, mert építkezésen és kerti munka közben is azonnal feltűnik, hogy ott van, egyszerűen balesetvédelem.

Nem kell rajta autóval meg talicskával átjárni, meg kint hagyni a napon, ha nem használod, csomót kötni rá, meg az aljzatnál fogva rángatni, és akkor nem lesz baja.


Az aljzatot ki lehet cserélni. Lengő aljzatot keress, bármelyik villamossági boltban, vagy webshopban megtalálod.

2023. ápr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom a narancssárgával, hogy semmi keresztmetszete nincs.

Normális minőségű sárga építkezési gumikábel métere, 3x2,5-ös keresztmetszetűnek kb 1000ft, erre jön rá a gumis dugvilla és igény szerint gumis 1-es, 2-es vagy 3-as lengő dugalj. Így egy 10 méteres hosszabbító 15eft kb. De súlyban kétszer olyan nehéz mint a naracssárga 30 méteres.

2023. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
1 és 4# igaza van. Sok narancssárgába csak 2 ér van, mindkét végén viszont védőérintkezős csatlakozóval. Ugysnakkor a keresztmetszete 1mm2 vagy annyi sem, ami túl vékony mindenhez, és szabálytalan ennélfogva.
2023. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 3x1.5mm2 narancssárgát vettem, 16A-ig simán terhelhető, mint bármelyik fali aljzat.

Mikor kábelt bagy hosszabbítót veszel, a legfontosabb paraméter a vezeték keresztmetszete.

Az 1.0 mm2-t nem is használhatnád sehol, ahol 16A biztositó van.

2023. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegyik ilyen sárga hosszabbítóm így járt.


Én általában ilyenkor beleverem a bedugandó eszköz dugvilláját, belemegy az.. :D

2023. ápr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A nagy Levin ***** válasza:
31%
Egyszer vettem ilyen narancssárgát, elfüstölt a flex (700 W) használata közben. Amikor levágtam a látszólag védőfölddel ellátott lengőcsatlakozót, akkor láttam, hogy két 1 mm2 vezeték volt benne. Pedig nem kínaitól vettem, hanem Praktikerben, vagy Baumaxban (ami mondjuk nem sokkal jobb).
2023. ápr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
30 m-es narancssárgán cseréltem lengő dugaljat. Vült benne földelés.
2023. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

a kérdésre válaszolva: ki lehet cserélni, van földelése is


(biztos, ami biztos, vettem egy dugaljba dugható FI relét is. Erről megy a fűnyíró, meg a szivattyú is, baleset kizárva)

2023. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!