Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vasfúrás folymatait vagy a...

A vasfúrás folymatait vagy a vasfúró rendeltetésszerű helyes használatáról infromációk?

Figyelt kérdés
tehát problémám az hogy vettem nemegészen 2 hónapja egy makita dp4010-es ütvefúrót.(720 W).nekem egy teljesen primitív feladatra kellene ez a fúró, miszerint 3 mm vastag laposvasakba szeretnék 13mm-es lyukakat fúrni. ezzel csak az a gond hogy kb egy lyuk kifúrása vagy 40(!) percet vesz igénybe és ez nagyon nincs rendbe valamit iszonyatosan elronthatok de sajnos nem tudom mit.a fúrószár és a vas állandóan sikító nyikorgó hangot ad ki, és egyszerűen érzem hogy nem vág magának utat benne csak ott forog a felszínen akármilyen erősen is nyomom, brutál lassan haladok egy fél mm is az anyagban.lehet az a gond hogy tól nagy (13 mint már mondam) fúrószárral dolgozom?de hát ha akkora lyuk kell nem dolgozhatok kisebbel... szóval eléggé el vagyok keseredve mert drága volt a fúró és tulajdonképpen nem sok hasznát vettem sajnos.
2010. okt. 12. 20:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
elnézést a főkérdés hülye megfogalmazásáról de minden egyes alternatívába belekötött a rendszer.
2010. okt. 12. 20:44
 2/12 anonim ***** válasza:
:DDD Hát ez nagy! Először fúrd 4mm-essel, utána hattal, majd nyolcassal, jöhet a tízes vagy tizenegyes és utána a 13-as. Így 3 perc alatt kifúrsz eggyet, sőt ha megvannak a fúrandó lyukak, akkor átmérő szerint haladj végig rajtuk.
2010. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Vasat gyorsacél HSS fúróval kell fúrni aminek meg kell köszörülve lennie. 13-as furatot egy 8-as és 13-assal lehet legkönnyebben elérni.Remélem az ütést nem kapcsoltad be? És a laposvasakat satuba kell fogni.
2010. okt. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
ott kéne kezdeni, hogy a fúrószár vajon alkalmas-e vas fúrására...
2010. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Elobb kisebb furoval furd at, mint ahogy irtak is. Ne a kinai uzletben vegyel, hanem jo minosegut. Olajozd meg neha, es ne nagy fordulatszamon furjal. A 4-5 furo mar jo lesz a kezdo lyuknak. Minnel tobb lepesbol csinalod, annal jobban kimeled a furokat is meg a gepet is. A 3 lepes kb a normalis erre.
2010. okt. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha tényleg 40 percig nyekergetted, esetleg még ütéssel is, akkor időszerű lesz új 13-as fúrót venni, vagy legalább leköszörülni a végét, ha találsz rá valakit.

3 lépésben szerintem is elég.

2010. okt. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra vigyázz, hogy ne égjen meg a fúró hegye! Ne melegedjen túl, különben elmegy az éle. Én vágó, fúró, üregelő sprét szoktam időnként ráfújni. Az ken is és hűt is valamelyest.

És igen, fontos a jó minőségű fúrószár. Vettem mát a "tuskóban" is fúrót, azzal ugyan úgy jártam, mint Te.

2010. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tehát kösz a válaszokat amit nem tüntettem fel:HSS fúrószárat használok és satuba is befogom és én sem rögtön 13assal kezdtem el fúrni hanem picitől haladva a nagyobbig és így szépen folymatosan de kb hajamra kenhetem mivel már említettem eredményét.és a majomnyál technikát használom de akkor több mint valószínű hogy a túlhevülés okozta a problémát.én arra gyanakodtam hogy nem-e kevés az a 720 W... akkor következő kérdésem:szerintetek milyen hűtőanyagot érdemes beszerezni illetve kinek mi vált be?
2010. okt. 13. 14:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ipari dolgot csinalsz, ugyhogy par csepp olaj is megteszi. A furon, ne csak irja, hogy HSS, hanem biztos legyen az, mert csalnak az emberek ahol birnak.
2010. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy lépésben... csak oszlopos fúrógéppel tudnád a 13-as átmérőt,(az erőkar hiánya miatt).

A fordulatszámnak, minél vastagabb a fúrószár annál kisebb fordulattal kell fúrni,13-asnál 400-600 Ford/perc.

Fúró-vágó spray fontos a kenés és a fúrószár hűtése végett,az olaj is megteszi,a nyál csak szükség megoldás 1-1 fúrásnál,ha nincs kéznél olaj.


Még hozzá tenném azt is hogy a fogyassz/vásárolj piacon lévő MAI fúrószárak : a kispórolt ötvözőkből álló kommersz szénacélok,amik minősége erősen kifogásolható.

A 30 évvel ezelőtti Lengyel,Cseh,és Orosz "még Anyagból" készülteket 100X többre értékelem,( bolhapiacokon olcsón megkapod),míg a mai ÚJ profi fúrószárak iszonyat drágák az átlag embernek,(és nem is a praktikerben árulják)

2010. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!