Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Barkácsolás

A kérdés

Mit ajánlanátok tetőtérbe járófelületnek? (hajópadló helyett)

Szóval a kérdésem, hogy a tetőteret szeretnék beépíteni, de viszont itt csak keresztbe gerendák vannak, nincs betonozva. A lényeg az, hogy hajópadlóval meg lehetne oldani a beépítést, de a hajópadló ( járóhajópadló )nagyon drága lenne... 2500 Ft / négyzetméter kb. Szeretnék tippeket, hogy mi lenne a jobb megoldás járófelület kialakítására?

2010. okt. 26. 08:03  Privát üzenet  

A válaszok

2500 Ft szerintem nem drága. Egy ócska laminált padló is közel ennyibe kerül, pedig azt dobhatod ki pár év után, a hajópadló meg egész életre szóló befektetés.

A gerendákon vannak már deszkák, vagy így kiállnak? Mert ha vannak rajta, akkor esetleg nézhetnél padlószőnyeget, az még a lefelé szűrődő zajokat is tompítja valamennyire.

De ha nincs, akkor törődj bele a hajópadlóba, mert bármit raknál is le, mindenképpen alá kellene ezt tenned, tehát ennél csak drágábban jöhetsz ki.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2010. okt. 26. 08:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat!

Amúgy a gerendákon mint ideiglenes megoldás már van mindenféle deszka és erre van ráborítva ''járófelületnek'' OSB lap. De azok az OSB lapok lesznek majd a tetőre rárakva, gipszkarton helyett. Szebb is jobb is. Amúgy ezt a szőnyeges megoldást apám is mondta, hogy így kellene megcsinálni. Szerinted kellene még ehhez valamilyen hangszigetelő anyag? Mert van még itt üveggyapot is berakva. ( ha jól emlékszem 15 cm vagy 10 cm vastagon. )

# 2/6Időpont 2010. okt. 26. 08:35 Privát üzenet

Tehát a gerendék között van üveggyapot, rajta deszka, rajte pedig lenne a szőnyeg?

Ha jól zárnak a deszkák, akkor szerintem nem kell, de tényleg jól kell zárniuk, mert nem kellemes, ha kijön a szőnyeg szálai között az üveggyapot.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2010. okt. 26. 09:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, pontosan így lenne a megoldás. Mondjuk az igaz, hogy nagyon kell szigetelnie, nehogy aztán idővel kijöjjön az üvegszál szemcséi. De ezért kell a padlószőnyegre teríteni valami okosságot, mondjuk egy zárófóliát. Erre van valami tipp esetleg?

# 4/6Időpont 2010. okt. 26. 10:57 Privát üzenet
SZia. Nálunk ugyan így van megoldva a tetőtér. A gerendákra OSB, arra mi raktunk egy vékony polifoam habréteget. Ne a vastagra gondolj, max amit a laminált alá raknak attól kicsit vastagabb csak, és arra egy jó vastag padlószőnyeg. Egyrészt hangszigetelő, másrészt isteni mezítláb sasszézni fenn, mert hosszú szőrű a padlószőnyeg.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2010. okt. 26. 14:35 Privát üzenet
Lépészaj csökkentő habszivacs-szerű réteg úgyis praktikus alá, az megakadályozza az üvegszálak feljövetelét szerintem is.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2010. okt. 26. 14:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ajánlanátok könnyen elkészíthető társasjátékokat?
Szeretnék varrógépet vásárolni. Milyet ajánlanátok? Kezdő vagyok.
Ajánlanátok nekem Szegeden jó asztalost, aki megfizethető és nem kell rá hónapokig várni?
Milyen anyagot ajánlanátok repedések és kisebb lyukak betömésére palánál?
Térkő alapanyagának mit ajánlanátok?
Milyen klímát ajánlanátok bérházi lakás 3. emeletére? Egy középkategóriás érdekelne.

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Barkácsolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!