Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bevált a műanyagcső központi...

Bevált a műanyagcső központi fűtéshez?

Figyelt kérdés
Aquatherm Fusiotherm csővel szeretnénk, mert fittingekkel is sokkal olcsóbbra jönne ki. A vízvezeték szerelők 99%-a rézcsőre esküszik, az Aquatherm honlapja meg forradalminak mondja a műanyag csövét. A vízvezeték szerelők többségének a műanyaghoz nincs hegesztője, és errefelé nem nagyon használják, ezért is akar rézzel dolgozni. Most voltam egy uszodában, ahol Aquatherm volt, igaz egy másik üvegszálas fajta (Climatherm), de hasonló paraméterekkel, 1 hónapja szerelték és máris hullámvasút-jellegűen görbült a hőtágulástól. Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik tapasztalatból tudják, mit bír ez a műanyagcső.
2010. nov. 11. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az volt éveken keresztül a lakásomban, és most az építkezéskor a házba is az került a fűtéshez.

Amúgy nem műanyag, hanem 5rétegű alumínium.

A falban meg, mert ezt csak ott lehet vinni normálisan, bajom nem volt vele.

összehasonlíthatatlanul olcsóbb egy hátránya van: a 95C a felső határa a vízhőfoknak, de szerintem ezzel együtt

lehet élni.Amire még ügyelni kell, hogy csak ívben lehet hajtani, mert megroppanhat.


Nem is lehet hegeszteni, hanem előre gyártott idomok vannak és egy speciális géppel azt sajtolják ha toldani kell.Ilyen gépet amúgy lehet bérelni is reims asszem a gyártója.


szerintem nincs mitől félned, az elmúlt 10 évben épült lakóparkok 80%a ilyen fűtés és vízrendszerrel van szerelve.

2010. nov. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
JA bocs, a márkát elfelejtettem, fogalmam sincs milyet vettem, a legközelebbi barkácsáruházban vettem.szerintem nincs jelentősége.
2010. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az Aquatherm Fusiotherm az bizony műanyag cső, az ötrétegű az más. A Fusiotherm iszonyatosan dilatál, ami azt jelenti, hogy ha meleg-víz megy benne tiszta görbe lesz, nagyon rondán mutat. Olyan helyekre javaslom csak ahol nem látszik, rejtve van.(pl.: gipszkarton falba, dobozolás mögött) Ha falon kívül szeretnétek vezetni a csövet mindenképp réz csövet javaslok, de a vascső is tökéletes és olcsóbb is a réznél. Ha hajlandóak vagytok a falat szétverni vagy az aljzatot és süllyesztve szereltek, akkor meg a fent említett ötrétegű cső az ideális.
2010. nov. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Előző vagyok.

Ha a tartósságára vagy kíváncsi, a legöregebb rendszer amit ismerek 8 éves, nincs vele gond. (de ott nem látszanak a csövek, mert hát az esztétika... ahogy te is írtad, hullámvasút)

2010. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gipszkarton mögé menne alapvetően, de bizonyos helyeken kilátszana sajnos.
2010. nov. 12. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!