Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Laminált padló alá hőszigetelé...

Laminált padló alá hőszigetelés lehetséges e?

Figyelt kérdés
A lányom kisszobája alulról hideg. Ha felszednénk a laminált padlót, van e olyan anyag amely nem vastag (kb 1 cm) és jól hőszigetel alá lehetne tenni és bírná a terhelést is. ( járás, bútorok stb) ? Nálam okosabbak segítsenek!
2009. jan. 11. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Laminált padló alá a boltban is szoktak szigetelő anyagot adni.Ez kb 0.5cm vastag habfólia.
2009. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy ez a habfólia nem hőszigetelés. Hangszigetelésnek teszik be és hogy kiegyenlítse a betonfelület egyenetlenségeit. Persze azért a semminél jobb lehet. De a rendes hőszigetelés az aljzatbeton alatt lévő 2-4cm üvegyapot vagy EPS hab. Ezekre azonban kell 5-6cm aljzatbeton, és erre rakják habfóliával a laminált padlót. Esetleg meg lehetne próbálni betenni 2cm (nem tudom 1cmt lehet e kapni) XPS (expandált polisztirol) hab hőszigetelést. Ez terhelhető, de nem vagyok benne biztos hogy ilyen közvetlenül is, hogy csak parkettán keresztül kapja a pecsétnyomást. Meg kellene kérdezni egy parkettázócéget.
2009. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem hogy esetleg meg lehet próbálni parafa alátáttel, azt is használják hőszigetelésre, és valószínű jobb lenne közvetlen a parketta alá. De erről többet nem tudok hogy mekkora méretben hol kapható.
2009. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 11. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!