Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vízteres kandallóval központi...

Vízteres kandallóval központi fűtést szeretnék házilag (magam) megcsinálni. Lehet-e, illetve kell e valamilyen engedély a fűtés létrehozásához? Ha valaki házilag csinált ilyet, kérem írja le nekem mennyibe került és mi kellett hozzá?

Figyelt kérdés
Családi házról van szó, 90nm-es és 8 darab radiátort szeretnék.Fő fűtésként akarom majd használni és eközben élvezni a lobogó tűz látványát.A kandallót amit kinéztem az nem a beépíthető fajta, hanem a lábakon álló kandallóról van szó.Köszönöm előre is a válaszokat/segítséget.
2010. dec. 24. 10:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

22:30!


"Na azt hívják puffer tartálynak. :-)"


Akkor nézz utána, mert a puffertartály és a tágulási tartály nem ugyan az a fogalom.

:-)

2010. dec. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért még valamennyit hozzáteszek, hogy ne kelljen keresgélni:


A tágulási tartály a nevéből adódóan arra szolgál, hogy a fűtési rendszerben lévő víz a melegítés hatására tudjon hová tágulni. Átlagos családi ház esetén néhány tíz liternyi térfogatú szokott lenni. Nyitott rendszer esetében értelem szerűen a rendszer legmagasabb pontjára szokták szerelni. Ez általában a padlás.


A puffertartályt a vegyes tüzelés komfortjának növelésének céljából szokták alkalmazni. A nevéből adódóan az éppen fel nem használt hőmennyiség pufferolására, tárolására szolgál. Használatakor nem ingadozik annyira a hőmérséklet. Igaz, hogy több időbe és fűtőanyagba kerül a felfűtése, de pl ha kialszik éjszaka a tűz, nem hűlnek ki a radiátorok és a ház, mert a tartályban lévő jelentős mennyiségű víz egy jó darabig, akár napokig is (mérettől függően) tarthatja a hőt.

Mérete jellemzően több száz liter, de a köbméter vagy fölöttiek sem ritkák, átlagos családi házakban.

Gyakorlatilag bárhol elhelyezhető. De mivel tonnás súlyuk is lehet, ezért számolni kell a födém teherbírásával is. Ezért gyakran rakják a pincébe a kazánházba.

2010. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kazánosnál nem kell sem puffer sem elektronika ha a víz magától forog,csak egy huzatszabályzó.A meleg a leégésig nagyon kiegyensúlyozott.Kb 20 éve használom.1radiátort célszerű biztonsági okból csap nélkül szerelni hogy ha ne lehessen az összeset egyszerre lezárni ,ez leszedi keletkezett meleget.(nálunk a gyerekek zárták el szerencsére ez hűtötte a rendszert a huzat szabályzó lezárt.)
2010. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket,de én nem akarok kazános rendszert csinálni.
2010. dec. 27. 10:59
 15/16 anonim ***** válasza:
ha lapradiátorokban gondolkozol mindenképp kellene keringetőszivattyú a hatékonyság végett,ez esetben viszont egy szünetmentes tápba is érdemes invsztálni. nem nagy összeg(házilag is lehet csinálni) de egy tartósabb áramszünet esetén nagy kártól kímélhet meg.
2011. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én is most készülök össze kötni egy NYITOTT rendszert, és hát már naggyábol tudom az elvet de még arra nem gondoltam hogy a keringető nyomó oldala a kandalló vagy a radiátorok felé mennyen? Ja meg a tágulási tartály ugyebár ugy lenne hogy az elöre menő csonkjára raknák T ágat menne fel a tartályba oldalra meg tovább ez igy jó? Rajznak is örülnék ha valaki rá ér
2018. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!