Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehetne puzzle-t keretezt...

Hogy lehetne puzzle-t kereteztetni?

Figyelt kérdés

Az elejétől sorolnám.

Hogy vigyem el a kirakott képet a keretezőhöz? Egy háromezres kirakó lenne az első, amit szeretnék megcsináltatni, de nincs elképzelésem, hogy vigyem el egyáltalán?

A nagyobb gond, hogy buszon kéne vinni, és félek, hogy darabokra potyog.

Gondoltam arra, hogy veszünk kész képkeretet, de nem kaptunk ekkorát. 121*80-as

Mennyibe kerülne nagyjából?


Ezer daraboshoz kapunk kész üveget vagy keretet, de nincs elképzelésem, hogy illesszük bele.


Ha valaki csináltatott vagy csinált mostanában hasonlót, megosztaná a tapasztalatait?


2011. jan. 18. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ikeában is lehet kapni elég nagy képkereteket, ott nézted? Én még régebben úgy csináltam, hogy felragasztottam a darabokat egy kartonpapírra és ezt raktam a képkeretbe. Bár ha valamikor szét akarod majd szedni, akkor nem a legjobb így
2011. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Össze kell először ragasztani. Játékboltokban árulnak direkt puzzle-ragasztót, néhány puzzle-gyártó (pl. Educa) eleve ad minden doboz puzzle-hoz. A használati utasítás rá van írva. Többnyire poralakban adják, fel kell oldani egy kis vízben, és azzal végigkenni a kirakott kép tetejét. Olyasmi elven működik, mint a decoupage ragasztók, egyszerre ragasztó és lakk, de nem képez látható réteget a kép tetején, csak beivódik a közökbe, és összeragasztja a részeket. Utána már úgy tudod szállítani és kereteztetni a képet, mint bármilyen másikat.
2011. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt vannak például. Ezek szerint folyékonyak. Nekem még csak olyan volt, amit a puzzle mellé adtak, az por volt zacskóban. De végül is logikus, mert ki is folyhat a dobozban, és akkor oda az egész játék.

2011. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 5000 db-t raktam. Amikor készen volt, megfordítottam. Persze nem egyszerre, egyben:) A hátát bekentem tapétaragasztóval és újságpapírt simítottam rá.

Így egyben maradt, így tettem fel a falra, nagyon pici szögekkel (ami nem is látszik).

A "buszon szállításra" nincs ötletem.

2011. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


A negyediktől kérdezném, hogy így mennyire stabil?

Nekem sajnos még kartonra ragasztva is úgy sikerült csak az ezer darabost felrakni, hogy előre húzza a súlya, és behajlik.

2011. jan. 18. 18:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Én puzzle ragasztóval összeragasztanám, lemérném, a keretező méret alapján elkészítené és a keretbe én tenném bele, nem kellen akkor buszozni vele.
2011. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Annyira, hogy nem esik szét. Több év után most szedtem le a falról, mert festjük a falat. Most éppen a földön "fekszik". Még nem tudom, hogy mit csinálok vele, már nem fogom mindet visszarakni. Vagyis nekem több is van, mert a gyeses időszakomban nagyon szerettem ezzel kikapcsolódni.

Szóval, így is egyben van és simán vissza tudom tenni.

Elég sok helyen kell felszögelni, hogy nagyjából sima legyen. Unokatesómnak volt üveg mögé rakva - talán 3000-s - de az sem tudott teljesen sima lenni még az üveg alatt sem. Nekem így üveg nélkül jobban tetszik.

2011. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szafica válasza:

Hali, kicsit megkésve de:

mi is a hátára fordítottuk, de ragasztószalaggal ragasztottuk össze,és nem esik szét.

a kirakott képet meg nem kell elvinni, leméred, és ahhoz hozzáadsz 1-2 cm-t és az a keret.

2011. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha még aktuális...:-) [link]
2013. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!