Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy faházat szeretnék szigetel...

Egy faházat szeretnék szigetelni, nikecellel. A fa felületre hogyan rögzítsem? Kell ragasztani, vagy elég csak ráfúrni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha utána kap még valamilyen tartós burkolatot akkor elég a ragasztás. Arra gondolj, hogy a rágcsálóknak ideális telelőhely, ha valahogy be bírják fészkelni magukat. Mi emiatt cseréltük le a szigetelést hungarocellről kőzetgyapotra.
2011. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Továbbá a kőzetgyapot szellőzik rendesen, szemben a nikecellel. Gondold át!
2011. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi polisztirol ragasztó habbal"REVCO FIX FOAM Poliuretán Ragasztó hab 750ml" ragasztottuk fel, majd "Dübelezés" nem beütőssel hanem csavaros rögzítéssel.

12 cm "hungarocellt" kapott a fa ház szinte mint a gyors szerkezetes házak . De a tűzbiztonságot tartsd figyelemmel !!

Sajnos az én macskáim "városi macskák" immúnisak a kőzetgyapotra, mindig ahol érik kikaparják a padláson :))

2011. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy épület sem szellőzik a falon keresztül.

A páraáteresztés szempontjából is tökmindegy, hogy polisztirol, vagy gyapot. Egy épület össze párájának 4%-a távozik a falon keresztül.


ragasztani is , és csavarral rögzíteni is szükséges, van speciálisan fához való polisztirol rögzítő.

2011. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlackSword ***** válasza:
41%
Na most akkor nem szellőzik, vagy 4%pára mégis kimegy??? Nincs ebben egy kis ellentmondás???
2011. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 % !! Milyen nagy szám ... Nem a falon át szellőztetünk, az páradiffúzió. Korszerű "HŐVISSZANYERŐS" szellőztetéssel még ablak is lehet patent . Ha valaki nem biztos magában 1000 Hft körül kap egy páratartalom mérőt a Tes.o ban :)
2011. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
maradnék a nikecellnél, egyrészt az ára miatt,másrészt a falba kőzetgyapot megy,és valahol azt olvastam hogy a vegyes szigetelés hatásfoka jobb. mindenesetre köszi a válaszokat
2011. febr. 7. 02:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért mégis gondold meg : a nikecellt nem csak az egerek imádják, de a madarak is!!!

Láttam olyan házakat, ahol a madarak előszeretettel kilyukaszgatták a nikecell szigetelést, hiába volt levakolva....


Az én munkatársam is kénytelen volt 1 év után kicserélni kőzetgyapotra, a guta majdnem megütötte, mert így aztán tényleg alaposan ráfizetett...

(Őnáluk az állandó egér-rágcsálás hangját nem bírták tovább.)

2011. febr. 13. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én fiam belűről szigetelte a faházat.Gipszkartonnal szigetelte és felcsavarta.Nagyon jó szigetel .
2011. febr. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!