Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kocsibeállót szeretnék építeni...

Kocsibeállót szeretnék építeni. Az alapterületet betonozzam, vagy gyeprács betonelemekkel rakjam ki szerintetek?

Figyelt kérdés
Mennyire vált be nektek a gyeprács akinek van? Illetve a fa gerendákat ha nem akarom fém oszloptartókkal rögziteni, hanem csak egyszerűen lebetonozom az mennyire időtálló és tartós?
2011. febr. 8. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

a betonnal az a baj, hogy rendes alap nélkül süllyedni fog. a rács is. szerintem egy ilyennel (van sokféle, csak én most éppen ezt találtam meg) jobban jársz:

[link]

2011. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

A gyeprács burkolókő alá természetesen kell "alap". Nálunk 15 cm vastag murva feltöltés van, a szomszé betömörítette nekünk. Egy személyautó alá ez teljesen elég.

Ha szimplán betonozol, akkor nem csak a süllyedéssel van baj, hanem a beton minőségével is. Ha nem megfelelő cementből csinálod, akkor gyenge lesz. Ha nem teszel bele kloridálló és fagyálló (légbuborékképző) adalékszert, akkor télen szétfagy, valamint a gumival ráhordod a sós hólét, ami tönkreteszi. Pár év után szedheted fel.

A kollega által linkelt gyeprács alatt is megfelelő aljzatot kell kialakítani. Valamint ez műanyag, egy idő után lebomlik, töredezik. Persze ez is gyártófüggő.


Szóval én a gyeprácstéglát ajánlom neked.

2011. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Előző vagyok.

A műanyag ráccsal még az a gond, hogy kevésbé vezeti el a csapadékvizet.

2011. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A betongyeprács murvás feltötléssel, 20m2-es alapra vetítve mennyiből jön ki szerinted?
2011. febr. 8. 12:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzekkel a gyeprácsokkal az a legnagyobb baj, hogy télen nehéz hómentesen tartani. Ráhordod a sarat,ha picit rosszul teszed le törik(A műanyagnak) a széle.És én még nem láttam olyan helyet ahol rendszeres használat mellett szép lett volna a gyep benne.


Az , hogy megsüllyed e a beton azért függ a talajtól, egy jól tömörödő agyagos homok, pl. nem süllyed, és azzal is lehet lassítani a süllyedést ha teszel a betonba térhálót.

A betonozás, és a gyeprácsozás is kb. ugyanannyiba kerül mert elég borsosak ezeknek az árai.És szerintem nem is praktikus.


Nálunk majdnem 80m2 a kocsibeálló,a gyeprácsot a drágasága, és hólapátolhatatlansága miatt elvetettem.A maradékok közül legolcsóbbnak azt találtam, hogy 15cm sóderágy, és arra beton.Annál egy fokkal drágább, de (szerintem) szebb a bontott tégla betonágyba rakva.megsavazva. Aztán a térkő.

A tégla maradt, szerintem szép lett, és tartós is.


A te esetedben:

Kocsibeálló kiásása ha te csinálod ingyen van, ha hívsz valakit akkor az kb 1 napi meló, 10e ft.

20m2 esetében a sóderágy 20cm vastagon 4m3 olyan 22e ft.

Térrács: 15-20e ft.

A beton rá 10cm vastagon olyan 2m3 ez elég kis mennyiség, megéri neked keverni,2m3 sóder+ 4q cement. 25e ft.


Az én megoldásomat nem tudom mennyire jönne ki nulláról, mert én egy saját melléképület bontásából származó téglát használtam.

2011. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a fagerendát egyből a betonba tenni nem szerencsés. a beton hajszálcsöves szerkezete okán mindig tartalmaz vizet és a gerenda előbb utóbb elrohad.ha mindenképp ragaszkodsz ehhez, kezeld le valamilyen kátrányos anyaggal a betonba kerülő részt,de én mindenképp gerendatalppal oldanám meg. a gyeprácsot illetőleg:mivel ezen a területen autó fog állni, és még tető is lesz felette szinte biztos hogy nem fog szép fű nőni rajta, csak sáros vagy poros lesz, és valóban marha nehéz tisztántartani/hótalanítani. a legcélszerűbb a beton,aztán később ahogy az anyagiak engedik még mindig tehetsz rá bármit(térkő,vágott dekorkő,stb)
2011. febr. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik éve van műanyag gyeprácsunk. A kapható legolcsóbbat vettem, akciósan. Semmi baja.

2 csíkban van, 25 m hosszan. Az udvar kb. 9%-os lejtésű, a garázs a kaputól 25 méterre van, szilárd útcsíkok nélkül esőtől átázott, havas udvaron lehetetlen felhajtani. (Az autó rendesen kapaszkodik, így sincs semmi baja a rácsnak.)

Hosszában raktam le, hogy különböző nyomtávú autókhoz megfeleljen: másfél lap szélességben (nagyon könnyű -hosszában is- kettévágni).

Az udvar kötött talajú, kapával kicsit mélyebb ágyat vájtam ki, mint a rács magassága, szintezéshez hosszirányban egy tetőlécet, oldalirányban vízmértéket használtam. Kis földréteget szórtam vissza (1-2 cm-t) és lefektettem, majd lapáttal ráterítettem a kivájt földet és a lapáttal, vonókapával (saraboló kapa), majd söprűvel elrendeztem a gyeprács tetejéig. Néhányszor végigautóztam rajta, amelyik méhsejt formából a kerék kiemelt rátapadt földet: pótoltam.

A füvet azért nem említem, mert kevertem a visszatöltendő földbe fűmagot, de elenyésző mennyiség hajtott ki, az is lejáródott. Így jobban látszik az út.

Semmi sóderágy, homok és egyéb. (Addig is beitta a vizet a föld.)

Karbantartás: kis kertész kanállal pótolom, ha néha kikap a kerék egy-egy vizes földdarabkát, ha pedig ráhordódik föld, azt vonókapával lehúzom. (Nem gyakori feladat.) Télen sem sérül hóeltakarításkor, mert a föld szintben van a gyepráccsal.

Előnyei:

- kis súlya miatt személyautóval vittem haza, két alkalommal (ráadásul adottság volt, hogy a munkahelyem közel volt egy barkácsáruházhoz, külön pénzbe nem került a szállítás, de amúgy is olcsóbb más anyagok szállításától);

- nagyon gyorsan leraktam egyedül;

- dekopir fűrésszel vagdostam el, de lombfűrész lappal is lehet, csak nem olyan gyorsan);

- nem kellett beton megkötésére várni (rögtön használhattuk, kutya nem sétált a friss betonon, nem kellett megkötésig locsolgatni stb).

Egyéb:

- 10 köbméteres szippantós autó 3 hetente jön be úgy a harmadáig és álldigál rajta a szippantás alatt (nem tőlünk visz ennyit, csak ekkora autója van a vállalkozónak), nemegyszer már harmadig-félig megtöltve érkezik hozzánk. A gyeprács azon a részen ugyanolyan sértetlen, mint másutt.

2012. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!