Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A réz vízvezetékezésnél...

A réz vízvezetékezésnél milyen anyaggal szokták bekenni a csövet forrasztás előtt? A forrasztó anyag milyen típusú cin szokott lenni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ún forrasztóvízzel ami sósavban oldott cink. A cin meg ón és ólom ötvözete 60%Sn és 40%Pb.Forrasztóónnak hívják.
2011. márc. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1 pici helyesbítés az elsőnek.


Nem ereszcsatornát akar forrasztani a kérdező hanem vörösréz vízcsövet.

Én nemrég vettem 1 szettet amiben volt 1 tégely folyasztószer ami 1 sűrű szürke színű paszta, 1 tekercs kb 25dkg gyantamentes cin, 1 drótkefe szerűség a cső külsejét-belsejét tisztítani.

A csöveket megkeféled az eggyiket vékonyan bekened a folyasztószerrel összedugod őket, gázlámpával megmelegíted ,meglátod mikor jó a hőfok mert ha a cint hozzányomod a tokozáshoz körbefutja ha hideg akkor meg golyót képez.

Remélem segítettem.

2011. márc. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több félé Folyasztószer létezik,a leggyakoribb a Degufit nevű paszta,ez kimondottan rézcsövekhez alkalmas.

A forrasztó ón(cin)-ból jó ha ólom és kadmium mentest veszel azaz : ivóvízhez való és nem fűtéscsőhöz vagy nyák forrasztáshoz valót kérsz.

Bármelyik szerelvényboltban kapsz Degufit-ot,és forrasztó ón-t.

2011. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

sokat segített

2011. márc. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!