Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet meglévő hidegburk...

Hogyan lehet meglévő hidegburkolatra ismételten ráburkolni? Továbbá hogyan lehet WC kagylót felvenni, ha a két rögzítő csavar elrohadt és nem lehet kitekerni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Felverni nem akarom az előzőt. Viszont, hogy rendesen tapadjon kellene valami, mert fényes a korábbi járólap. (Fürdőszoba) Azt tudom, hogy van erre valami spéci érdesítő anyag, csak nem tudom mi a neve és megfelelő-e, de talán elegendő lenne megkarcolni (flex-el, vágótárcsával)a felületet. Vagy valakinek egyéb hasznos javaslata van-e?
2011. jún. 22. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Önterülő aljzatkiegyenlítővel locsold le.

Azzal biztos nem ártasz, ha flexszel megérdesíted előtte a jobb tapadás miatt.

2011. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És ha kifúrod a csavart fémfúróval? Vagy csak óvatosan leflexszeled a csavar fejét?
2011. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D.O.81 ***** válasza:

Igen létezik olyan anyag, mely a csempére vagy a járólapra történő ráburkolást lehetővé teszi.

Ezt az anyagot a platform raktáráruházban is be lehet szeretni. Kb egy napot kell vele várni felhordás után, majd arra megy az aljzatkiegyenlítő és arra a ragasztó és a burkolat.

A slozikagylót, vagy megpróbálod felszakítani, vagy "hókon" vágod kalapáccsal(magyarul leütöd a helyéről).


Sok sikert!

2011. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, ha már nem kell a wc-kagyló, akkor persze nagykalapáccsal is le lehet szedni.

Nálunk a mosdókagylóval csinálták ezt, mikor a rárohadt csavarokat nem tudták kivenni.


Amúgy annak az anyagnak nem "tapadóhíd" a neve? Bár szerintem, ha már csinálod, érdemes rendesen levésni az előzőt, hiszen nem egy-két évig fogod nézegetni az eredményt. De persze Te tudod...

2011. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van olyan anyag valóban amivel rá lehet ragasztani az előzőre. Azon bukik, hogy nagyon drága, tehát alapos számolás szükségeltetik előtte - megéri-e?

A másik, hogy a régi lap nem kopog-e valahol? Mert arra rizikó ráragasztani...

2011. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A WC kagylót én flex-el vettem fel, nem volt más megoldás. Javaslom az 1mm-es korongot a művelethez.

Spécin lehet vágni vele!

2011. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
---Ja, és a WC kagylót visszarakásnál ne csavarral, hanem simán Fugasil, stb ragasztóval visszatenni! Legközelebb késsel fel lehet szedni, nem fog mozogni és tömítve is van.
2011. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, tapadóhíd kell, az fogja felmarni az előző lap felületét, hogy a flexibilis ragasztó rá tudjon tapadni. Csak flexragasztó használható ilyenkor már, nem lehet simával, mert nem fogja bírni a mozgást.Szilikon kell kenni a sarkok és az élek találkozásához is, a fugaszínével megegyezőt.
2011. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet maradok a felverésnél. Felverés után meg eléggé rücskös marad a talaj, gondolom tennem kéne rá aljzatkiegyenlítőt. Ilyen ráburkolást még nem csináltam és mivel ismerősnek csinálom nem magamnak biztosra megyek. A WC-nél meg marad a szétverés, mert a csavar sűlyesztett, nincs ki a feje :-( Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 23. 07:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Aljzatkiegyenlítő, vagy sima esztrich vékony rétegben vízmértékkel elegyengetve. Nálunk így csinálta a kőműves-burkoló. A falakra meg vakolat, hogy ne legyen rücskös, hepe-hupás. Főleg téglafalnál, mert ahogy vésed, tégláig lejön minden. Ha panel, ott talán egyszerűbb.
2011. jún. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!