Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek úgy általáno...

Mi a véleményetek úgy általánosságban a kondenzációs kazánokról? Éredmesebb-e ezt vásárolni egy síma kombi kazánhoz képest?

Figyelt kérdés
Valóban igaz a 10-30 % energiamegtakarítás? Mik a buktatók, negatívumok? Tapasztalatok?
2011. szept. 1. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi részben anyagi okokból simát raktunk be. (Fele annyiba került.)

Másrészt ellentmondásos információkat kaptunk épületgépész cégektől is, hogy régi nagyvízterű fűtési rendszerben hogyan működne.

A legtöbb helyen azt javasolták, hogy többet érünk vele, ha pár ablakot kicseréltetünk abból a pénzből, amennyivel drágább lenne a kondis.

Nem akarok állást foglalni a kérdésben, mielőtt még bárki is nekem esne. Csak azt írtam, amit nekem is mondtak.

2011. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Hozzátenném amit én hallottam...

A kondenzációs kazán a névleges teljesítményének a negyedét,a síma a felét adja le minimum.

-Ezt valahogy úgy magyarázta a szerelő,hogy pl egy 24 kw-os síma mindenképp leadja a kb 12 kw-ot,ha úgy hozza a sors,hogy csak 1~2 radiátort kell fűtenie---a többit,a "fölösleget" kinyomja a kéményen.

-A kondenzációs "le tud menni" a negyedéig.

2011. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kondenzációs gázkazán olyan, magas hatásfokkal üzemelő gázkazán, amely az égéstermékben lévő rejtett hőt is - a füstgázban lévő vízgőz lecsapatásával - hasznosítja. A kéményen távozó égéstermék hőmérséklete mindössze 40-45 °C, mert a készülék a benne lévő rejtett hőt is hasznosítja a kondenzáció jelenségének felhasználásával. Felesleges energia alig távozik az égéstermékkel együtt a szabadba.


Kedvező üzemeltetési körülmények esetén – külső hőmérsékletérzékelős termosztát alkalmazásával – a kondenzációs gázkazán 20-35% megtakarításra képes egy régebbi típusú hagyományos gázkészülékkel szemben. Ez azért lehetséges, mert az átmeneti +5 °C – 0 °C hőmérsékletű időszakokban különösen magas a kondenzációs gázkazán hatásfoka a többivel szemben. A teljes fűtési idényt figyelembe véve pedig ez sokkal gyakoribb, mint a -15 °C


Kondenzációs gázkazán esetén - a csúcsteljesítmény közeli üzemállapot kivételével - rendkívül agresszív kémhatású kondenzvíz keletkezik. Szinte folyamatosan csepeg a készülék alatt a kifolyón a kondenzvíz, amit vékony vezetéken el is kell vezetni a csatornahálózatba. Ezért a füstgázokat a hagyományos gázkazánokétól eltérő módon, műanyag csövön kell elvezetni.


A hagyományos gázkazánok régi bélelt kéménye nem alkalmas kondenzációs gázkazán üzemeltetésére.


Olyan égéstermék elvezető rendszert kell alkalmazni, amely dupla falú és középen műanyag csövet tartalmaz


A kondenzációs gázkazánok akkor tudnak magas hatásfokkal üzemelni, ha alacsony hőmérsékletű fűtési vizet kell csak előállítani. Magas előremenő vízhőmérséklet esetén a füstgázoknál már nem tud létrejönni a kondenzáció jelensége. A gázkazán ebben az esetben is egy nagyon jó hatásfokú hagyományos készülék módjára üzemel. A leggazdaságosabb üzem nagy felületű hő leadók – pl. padlófűtés, falfűtés vagy a radiátorok túlméretezése – alkalmazásával érhető el, mert ezek alacsony hőmérsékleten működnek.


Kondenzációs gázkazán beépítésénél a régi hagyományos fűtési rendszerhez méretezett radiátorokat meghagyva, de külső hőmérsékletérzékelős termosztátot felhasználva elérhetjük, hogy a radiátorok folyamatosan langyosak – sohasem forróak, mint a régi kazánnál – és a belső hőmérséklet mégis megfelelő. Ez viszont lehetővé teszi, hogy a készülék nagyon jó hatásfokkal működjön.

2011. szept. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én hagyományos radiátoros fűtéshez szeretném lecserélni régi kombi kazánomat. A réginél 60 fokos volt az előremenő víz hőfoka.

Ez a külső termosztát hogyan működik? Ilyenkor a belső termosztát is megmarad, mert gondolom csak azt szeretném beállítani, hogy odabent mekkora legyen a hőmérséklet. Vajon a folyamatos radiátor langyosan tartással kevesebb a fogyasztás mint ha csak este fűtök be rendesen?

2011. szept. 2. 07:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kondenzációs gázkazánok akkor tudnak magas hatásfokkal üzemelni, ha alacsony hőmérsékletű fűtési vizet kell csak előállítani."


Na, nálunk ez a fő probléma, csak nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni.

A régi öntöttvas radiátorok, néhol 2"-os csövekkel, olyan 60-70 fokon kezdenek el fűteni.

40-50 fokos előremenő esetén szétfagynánk.

A teljes rendszer milliós cseréjére most nem volt keret. A hagyományos kazán is mindennel együtt közel fél millió volt. Igaz, mondjuk mindenből a jobb, minőségibb, márkásabb termékek lettek beépítve.

Ha nálad vékony réz, vagy alupex csövek vannak lapradiátorokkal, vagy padlófűtéssel, akkor tényleg érdemes lehet egy kondenzációst berakni.

Ja, első voltam, de gondolom az írásomból kiderült. :)

2011. szept. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Alu radiátor van az a barna fajta + 1-2 lapradiátor. A ház hőszigetelővel borítva, ablakok fából. Majd kérek több ajánlatot és szakvéleményt. Köszönöm a válaszokat, de jöhet még vélemény!
2011. szept. 2. 13:39
 7/7 KissFerenc1960 válasza:

Szia! Nekünk ilyen kondezációs kazánunk van, nagyon jól működik. nekünk bevált

[link]

2012. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!