Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mindig kell statikus terv egy...

Mindig kell statikus terv egy tetőszerkezet cseréjéhez és alátámasztásához?

Figyelt kérdés
Társasházban lakom, nyeregtetős, most cserélték a cserepet és a tartóleceket. Viszont alátámasztották vastag gerendákkal is, de úgy vesszük észre, hogy csak találomra. Az egyik ilyen gerenda a konyhám födmje kellős közepén van, ahol sem fő fal sem válaszfal, semmi sincs, csak a csillárom. Helyes így?
2011. szept. 5. 11:12
 1/4 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nem volt kint statikus, de ha volt is, adhatott volna így engedélyt? Vagy elég, ha a vállalkozónak vagy engedélye tetőfelújításra?
2011. szept. 5. 11:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Most ez kérdés vagy felháborodás akar lenni? Egyébként minden tetőcseréhez szükséges építéshatósági engedély, amit a helyi önkormányzat építés vagy egyes helyeken a műszaki osztályon adnak ki, ott pontos rajz és leírás van a felújítás menetéről, anyaghasználatról...stb. ha bérlő vagy akkor te biztos nem kaptál egy példányt postai úton az engedélyből, viszont ha tulajdonos, akkor az önkormányzat hivatalból a tulajdoni lap bejegyzése szerinti lakcímedre nagy valószínűséggel kiküldte, ha módodban áll, (ha bérlő vagy meghatalmazással, ha tulajdonos akkor meg alanyi jogon) beletekinthetsz a tervdokumentációba ügyfélszolgálati időben! Észrevételt érdemes tenned akkor, ha te veszélyeztetve érzed magad, vagy szakszerűtlennek ítéled a kivitelezést, ebben az esetben a hatóság munkatársai egyeztetni fogják a tervben leírtakat a valóságnak megfelelő állapottal és amennyiben eltérést tapasztalnak akkor felszólítják az engedélyt kérőt, hogy módosíttassa a terveit ha szabályos az amit csinált de mégsem a tervnek megfelelő, vagy ha nem tudja ezt statikai szakvéleménnyel alátámasztani akkor pedig az eredeti terveknek megfelelően kell a kivitelezést elkészíteni, ha ennek ellenére nem így történik akkor mivel fennmaradás nem adható rá, egyrészt bírságot szabnak ki rá, másrészt az eredeti állapotot visszaállíttatják...

Ha kérdésed van nyugodtan tedd fel! Építéshatósági ügyintéző vagyok !!!!

2011. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tulajdonos vagyok, nem kaptam levelet, nem is tudtam, hogy kell kapnom, valamint azt sem, hogy engedélyköteles egy tetőcsere. 10-en lakunk a kétemeletes társasházban, a felső szinten 4 lakás van. Abból egybe nem lakik senki, az a Miskolci Ingatlanközvetítő tulajdona, nem bérli most senki, a másodikban egy fiatal srác lakik nem érdekli semmi, csak ketten vagyunk az emeletről aki panasszal szeretne élni, de senki más nem hajlandó pénzt áldozni független szakértőre vagy műszaki ellenőrre. Valahová fordulhatunk a panaszunkkal? Nem csak ezek a problémák. Szerződést, részletes költségvetést nem láttunk, állítólag befejezési időpont nincs a szerződésben, hanem kész lesz amikor kész lesz, törött tetőablakot hozott, meg írhatnám még. De félek, hogy találomra helyezte el a tartógerendákat. A közös képviselő már fel sem veszi a telefont, amikor felvette anyám szidalmazta, és azt mondta, hogy ezeket az ablakokat így gyártják le, tehát törve és ezt fogadjuk el.
2011. szept. 5. 12:03
 4/4 A kérdező kommentje:
A strangszellőzők sincsenek kivezetve a tető fölé, hanem csak a padlásra, ahol az ember tartja a hagymát, meg szárítja a ruhát
2011. szept. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!