Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fiskars fejsze jó vétel lenne?

Fiskars fejsze jó vétel lenne?

Figyelt kérdés

Eddig csak jót hallottam, illetve olvastam a Fiskars termékekről, de kicsit visszarettent a fejsze közel 20ezer Ft-os ára. Mivel jobb ez a termék, mint a hasonló kinézetű noname termékek? Szinte csak fűtési szezonban használnánk, 10 köbméter fát kell minden télen összehasítanunk. Egyáltalán megérné megvenni?

Minden segítő szándékú választ előre is köszönök!


2011. szept. 6. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Azért, hogy valami noname, nem biztos, hogy rossz. Sőt gyakran jobbak és olcsóbbak azok a cuccok.

A márkát pedig meg kell fizetni... Persze biztos jó a fiskars fejsze, de nem biztos, hogy a leg.

2011. szept. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Én nem venném meg,nekünk egy közép kategóriás fejszénk van ezer éve,és tökéletes.Szerintem az ilyen nagyon drága szerszámok inkább ipari felhasználóknak valók,vagy pedig akik rengeteget használják a munkájukhoz.
2011. szept. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Én BIZTOS hogy nem adnék ki pénzt ilyen hülyeségre! Inkább megvenném a noname fejszét töredék összegért. Még akkor is, ha mondjuk kétszer olyan gyakran kell élezni, mint a fiskars-t, és nem bírja 20 évig, csak 15-ig. Az egy fiskars árából veszek inkább 6 egyéb (esetleg Magyar) gyártmányút.
2011. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Tényleg drága de megéri az árát. nem lehet összehasonlitani másikkal. Vagyis ha akarnám akkor azt mondanám hogy nem lehet érezni a rezgést amit bogba vágáskor érzel másik fejszénél vagyis nem sújt a nyele. Továbbá másikból kétszer akkora fejsze kell hogy ennyi erővel dolgozni tudj. Komfort ha már dolgozol tedd úgy hogy örömedet leled benne. Csak javasolni tudom és ne halgass senkire főleg olyanra aki még nem is fogott a kezébe. 10 KÖBMÉTER FA PEDIG NEM KICSI a gyártó 10 év garanciát vállal. Vedd meg bátran.
2011. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Aki még nem dolgozott Fiskars fejszével, az tegye meg. Üvegszálas nyél, élettartam garancia. Kell ennél több? Nekem szinte az összes méretben van. Ajánlom hasogatáshoz az x17-est, mely méretben és árban is elfogadhatóbb. Viszont ha nagyobb rönköket szeretnél hasogatni, akkor az x25-ös, x27-est vedd! Bár én az x27-est vettem ár-érték arányban jobbnak bizonyult, de nem bántam meg! Árgépen nézz körül! Én a szerszamom.hu webáruházban vettem szinte majdnem mindegyiket, 2 fejszém árából még kedvezményt is kaptam, mert picit csúszott a szállítás.
2012. jan. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekünk két Fiskars fejszénk van, egy kisebb, amit a gallyazáshoz, stb. használunk, és egy X25-ös hasogatáshoz. Ameddig valaki nem próbálta ki egy másik, egyszerűbb fejsze után, az ne írjon véleményt. Elég sokat dolgoztam korábban olcsóbb fejszékkel, de ahogy használatba vettem az első Fiskarst, tudtam, hogy többet nem fogok az előzőekhez nyúlni. Sokkal gyorsabban, könnyebben halad vele az ember, és rendkívül tartós. Szerintem mindenféleképpen megéri, visszahozza az árát.
2012. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem csak egy fiskarsom van (mármint fejsze), de rohadt jó, ezt mindig magammal viszem , ha kimegyünk vidákre :D Bármikor jól jöhet :D
2013. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Roccoskull válasza:
Nekem van egy X7 és egy X17-esem. Brutál jó mind a kettő!
2013. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nekem aszem x7 -es van egyszer használtam és az éle már el is kopott fos az egész :D stihl talán jobb vagy inkább 2-3 no name
2013. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Édesapám asztalos, így már gyerekkoromban megtanultam fejszenyelet készíteni. Meg van ennek is a maga rejtelme. Meg a fejszének is. Ha kimegy az éle, el kell vinni a kovácshoz, utána megint az asztaloshoz, hogy ismét jó legyen. A köszörülés nem éppen a legjobb mód ;)

Szóval mikor találkoztam a "műanyag" nyelű fiskarssal kinevettem. Csak láttam, de nem próbálhattam ki. Aztán eljutottam Finnországba, ott volt lehetőségem először kipróbálni ezt a fejszét. Náluk ez nem drága játékszer, nem is valami professzionális favágónak való fejsze, arra már rég vannak gépek. A fiskars átlag embereknek készít termékeket. Az van, hogy nálunk is kb annyiba kerül egy fejsze, mint náluk, csak ott a fizetéshez ez máshogy társul. Szóval ott próbálhattam ki először egy fiskars fejszét. Nagyon jó volt. Könnyen lehet vele dolgozni, jó fogás esik rajta. Mondjuk a fogás, az pont relatív, mert mi pl mindig az emberek kezéhez csináltuk a fejszenyeleket. De ez nekem pont jó. A fiskars-sal úgy van az ember, hogy vagy szereti, vagy nem. Én szeretem. Ezután a találkozó után beszereztem apránként két kést, egy X7, egy X17, fejszét és egy fejszeélezőt. A fejszeélezőt "megbántam", mert meghúztam a késeket is...Azóta 3 helyen vágtam el a kezem.

Szóval, aki fiskar-t vesz, az kicsit egy életstílust is vesz. Jó szerszámok, aki teheti vegyen egyet. Valaki írta fentebb, hogy az olcsóbb noname jobb, mint egy ilyen. Majd küldje el az elérhetőségét a noname gyártójának, a garanciális feltételeket, a terméksupport-ot stb. Sajnos itthon ez egy drága termék. De jó termékek. Ha valaki 10 m3 fát vág évente, az szeretni fogja, mert van egy jó fejszéje, amivel könnyen dolgozik. Aztán, ha a 10 m3 alatt sikerül szétverni a nyelét, vagy kicsorbítani, ahhoz csak gratulálni tudok, mert ilyet szinte lehetetlen. Persze, ha az ember a nyelével akarja a fát vágni, az nem tesz neki jót, meg mondjuk a beton, illetve a köszörülés, de visszaviszi a boltba és kivizsgálják az esetet. Na ez a nem mindegy. A pénzedért nem csak egy tárgyat veszel.

Szóval az elmebeteg hülyegyerekek ne vegyenek ilyet, szétdarabolni a kezüket jó a noname is. Az értelmesebbje pedig, aki ügyel a szerszámra és tudja hogy kell vele dolgozni, nyugodtan vegye meg és lelje örömét benne.

2013. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!