Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehetne az ablakokkal...

Mit lehetne az ablakokkal csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagy problémám. A nagyszülőkhöz költöztem, mert napi felügyeletre és segítségre szorulnak. Nemsokára itt a tél és a fűtésszezon, és félek hogy nem tudjuk majd kifizetni a gázszámlát.

Konvektoros gázfűtés van, 3 szoba + konyha + fürdő + wc. Az egész lakótelep valamikor a '70-es vagy '80-as években épült és még mindig ugyanazok az ablakok vannak, amik már igencsak kopottak és megviseltek.

A nagyszobának az egyik fala az csak ablakokból áll, onnan van még az erkély. A kis ablak alatt van a konvektor, mellette az erkélyajtó, mellette meg kétszárnyas nagy ablak. Mindenhol körbe van szigetelve az ablak ezzel a szivacsos izécsíkkal (bocs, nem tudom hogy mi a neve), de már most érzem, hogyha kint fúj a szél, akkor a lakásba is befúj. Nagyon járnak a függönyök.

Tudtok vmi ötletet adni, hogy mit lehetne csinálni velük?

Köszönöm!


2011. okt. 3. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szépen lehúzod az öreg "izét" (egyébként Purfix a neve) és teszel fel helyette újat. A régi már össze-aszalódott, és nem zár rendesen. Valamennyit segít. Az ablak-párkányra, ill. az erkélyajtó alá tudsz régi kinőtt ruhákból egy u.n. kerek gurigát tekerni, sok szelet megfog, de a függőleges réseknél ez nem alkalmazható.


Ha van elég pénzed, akkor új nyílás-zárókat berakatni, akár műa, akár fából. Sokan hirdetik már, hogy falbontás nélkül cserélik. Kérj árajánlatot több helyről is, és ha pl. csak egy helyiséget (amiben legtöbbet vagytok) csináltattok meg, már az is segít.

2011. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ablakokra ragassz gumicsíkot (szerintem hatékonyabb a szivacsnál), tegyetek fel vastag sötétítőt, amit éjszakára lehúztok. Ha van redőny, azt mindenképp húzzátok le, az is szigetel! A konvektor mögé tegyetek hővisszaverő fóliát.

Ha nagyon gáz a helyzet, akkor azt is meg lehet csinálni, hogy vágsz az ablakok méretének megfelelő hungarocell táblát, és éjszakára azt berakod a két ablak közé. Úgyis éjszaka a leggázabb a fűtés. Nem mondom, hogy elegáns megoldás, de sokat számít.

2011. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Akkor holnap megyek és veszek purfixet. Sajnos nem dupla ablakok vannak, ezért nem tudok sehova semmit berakni.


Meg nem tudom, az mennyire lehet megoldás: mivel a dupla ablakot télen úgysem nyitogatom, mi lenne ha még pluszban körberagasztanám néhány réteg vastag ragasztócsíkkal?

2011. okt. 3. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne purfixet vegyél, hanem ajtó-ablak tömítőszalagot. Különböző profilokban gyártják: P, D, E. Rajta van a dobozán, hogy melyiket milyen nagyságú tömítéshez ajánlják.

Nekünk is többféle profil van felragasztva, mert nem egyforma hézagok vannak a kereteknél.

Ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

Egy csomó helyen lehet kapni (Hiper/szpermarketek, barkácsáruházak, de háztartási boltban is láttam már)

Az ablakszigetelő fóliát és az ajtóseprűt nem tudom milyenek (az utóbbihoz nekem is megjött a vásárlási kedvem)

Nekünk ezeken felül az ablakok között ablakkígyó van (házilag csináltam, nálunk a vatelin töltetes vált be a legjobban)

Az erkélyajtó előtt is ilyen van, csak az a rossz benne, hogy állandóan rakosgatni kell amikor ki-be járkálnak (a vő cigizik, és emiatt gyakran járkál az erkélyre)

Sokat segít, ha van redőny (anyukáméknál van, rengeteg hideget felfog, nálunk reluxa van, az éppen-hogy)

A vastag sötétítő függönyök is sok hideget felfognak (figyelj rá, hogy ne lógjon a fűtőtest elé, ne takarja el)

Az erkélyajtóra tegyél vitrázspálcával egy plusz sötétítő függönyt. Tehetsz ilyet a kis ablakra is.

Sokat segít a hőérzeten az is, ha az ágyakhoz falvédőt teszel (nálunk az íróasztal mögött is van, mert télen "süt" a falból a hideg)

2011. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!