Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet házilag szépen...

Hogy lehet házilag szépen lefektetni és rögzíteni fal mentén a tv kábelt? Parketta szegélyre és műanyag nyílászáróra.

Figyelt kérdés
Sajnos a digis szerelő eleve bénán rögzítette, később pedig a kutyánk egy laza mozdulattal eltépte a kábeleket a faltól. Kérem segítsen, aki tud!
2011. okt. 20. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kábelcsatorna: [link]
2011. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De mivel végig kéne menni a lakáson ezért kicsit sok kellene ebből a csatornából...és ha újabb kábelt vezetnék bele majd fel kell szednem az egészet? Vagy nyitható ez a csatorna?
2011. okt. 20. 15:30
 3/12 whitenigga válasza:

Igen, a kábelcsatorna két részből áll, így nyitható. Vízszintesen elhelyezett kábelcsatornát még nem vizualizáltam evilági életemben. A parkettaszegély felett betiplizni a falba hasznos lehet, kérdés, hogy szép lesz-e. Szebb. Továbbá hatékony, mivel a szóban forgó eb nem távolítja el a faltól.

Jobb lett volna a tv felett fúrni, és akkor nem kell a kábelt vízszintesen elvezetni.

Legszebb pedig a falba vésni, és bergmann csőben elhelyezni, festés előtt ezt érdemes lesz megvalósítani.

Műanyag nyílászáróra nem rögzítenék semmit, ezt hagyd ki!


Peace! :D

2011. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha én nem szeretnék ennyire igényes megoldást, csak valahogy "odaszögelni" (persze szögek nélkül) a kábelt? Olyasféle megoldásra gondoltam, mint a tv szerelőknek az a pisztolyfélesége, amiből a falhoz "lőnek" mini szegecseket, amelyek C alakban odafogják valahova a kábelt. Ezt nem lehet valahogy házilag utánozni?
2011. okt. 21. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Esetleg rövid kábelkötegelőt feltakkerozni,

[link]

2011. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ez a műanyag izé még mindig nem rögzíti oda a parketta szegélyléchez. Az volna a cél, hogy ne lötyögjön a kábel, hanem hozzásimuljon a falhoz.
2011. okt. 21. 12:39
 7/12 whitenigga válasza:

Ez esetben a szögelős bilincset javaslom, közvetlen a parkettaszegély mentén a falba ütni, kb. méterenként.

[link]


Peace! :D

2011. okt. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam az utp meg a telefon kábele a szalagparketta szegélye alatt megy. Koax kábellel nem ilyen egyszerű, mert azt túlságosan meghajlítani sem szabad, ami a saroknál gond lehet. De talán érdemes lenne megnézned, hogy hogyan van rögzítve a szegély és mennyi hely van alatta. Az enyém kis műanyag vackokra van rápattintva, simán le lehet szedni.
2011. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem is ezzel kacoslatban lenne kérdésem, Pillatnat ragasztóval szeretném feltenni, így lehet? 80 centis fal rajta 8 centi beton nem könnyű abba csavart betenni fúró nélkül. meg nem is szeretném összevissza lyukasztani a falatt
2012. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mit, a kábelcsatornát? Próbáld meg, hogy megtartja-e, szerintem nem fogja sajnos...
2012. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!